Ved at bruge sitet accepterer du Morningstar anvender cookies. Læs mere om Morningstars politik for cookies og lokal lagring:

Kategori afkast

Kategori

Dette er en liste med alle Morningstar kategorier, som hver især indeholder periodiske afkast (3 måneder, ÅTD, 1 år, 3 år, 5 år) for fondene i de respektive kategorier.

Morningstar kategorierne bruges som benchmark for fonde fx i Morningstars fondsrapporter. Klik på en af kategorierne for at se en liste over hvilke fonde den indeholder

×
Morningstar KategoriÅTD %3 mdr. %1 år %3 år %5 år %3 år std. afv.Dato
Aktier - Japan Mid/Small Cap3,4912,6630,7921,6622,9014,6119-01-2018
Aktier - Rusland6,895,913,0320,651,3125,6919-01-2018
Aktier - Schweiz Mid/Small Cap3,715,6522,0717,9319,5912,2519-01-2018
Aktier - Euroland Small Cap3,684,8125,7317,0712,9912,9219-01-2018
Aktier - Europa Small Cap3,264,8625,8416,8816,1513,4619-01-2018
Aktier - Japan Fleksibel Cap3,6310,4621,5816,4917,9714,8219-01-2018
Aktier - Danmark2,01-1,5112,4616,3020,2512,5019-01-2018
Sektor - Teknologi, Aktier3,865,2823,6216,2618,2415,5119-01-2018
Aktier - Europa ex. England Mid/Small Cap3,924,3120,7415,8515,7312,3419-01-2018
Aktier - Euroland Mid Cap4,825,2524,9214,0914,9914,1019-01-2018
Aktier - Storkina5,167,6529,9613,4813,1519,0319-01-2018
Aktier - Japan Large Cap4,269,2315,5113,3314,1514,8619-01-2018
Aktier - Finland3,61-0,2811,1013,1413,8113,5819-01-2018
Aktier - Kina6,669,7631,1312,9512,2920,8019-01-2018
Aktier - Norge4,412,1712,7012,829,3515,7719-01-2018
Aktier - BRIK6,489,2125,0412,537,7316,7519-01-2018
Aktier - Tyskland Mid/Small Cap3,904,5222,5812,1311,6413,0019-01-2018
Aktier - Norden3,641,3413,1612,0112,5512,6319-01-2018
Aktier - Europa Nye Markeder5,426,4813,2011,851,0616,3919-01-2018
Aktier - Globale Small Cap1,965,1812,4111,8314,3313,0619-01-2018
Aktier - England Small Cap1,715,6622,2211,7114,6016,8719-01-2018
Aktier - Kina, A-aktier5,599,1024,4411,6816,4133,1019-01-2018
Aktier - USA Large Cap Growth3,426,9112,6511,5316,4614,1419-01-2018
Aktier - Hong Kong5,529,4325,3011,4310,4618,0119-01-2018
Sektor - Industrivarer, Aktier3,586,3914,4410,8910,2716,2419-01-2018
Aktier - Europa Mid Cap3,354,2019,7010,6912,4713,4619-01-2018
Aktier - Frankrig Large Cap3,612,8116,4710,6210,5014,2319-01-2018
Aktier - USA Small Cap1,043,364,4510,5114,8417,0819-01-2018
Aktier - Asien ex. Japan3,336,8324,6110,4110,5714,5319-01-2018
Aktier - Taiwan Large Cap3,072,2914,7210,2211,5413,8219-01-2018
Aktier - Asien-Pacific inkl. Japan2,616,3215,2710,0810,3313,8119-01-2018
Aktier - Tyskland Large Cap3,674,5618,5610,0411,0216,9419-01-2018
Aktier - USA Large Cap Blend2,286,067,919,9915,5313,3019-01-2018
Aktier - Italien7,506,2424,099,949,3018,5019-01-2018
Sektor - Vand, Aktier0,653,6913,789,6611,4711,7419-01-2018
Aktier - Globale Large Cap Growth3,205,8614,899,6612,8412,9419-01-2018
Aktier - USA Fleksibel Cap2,506,197,829,4515,1114,5619-01-2018
Aktier - Europa ex. England Large Cap3,653,3816,389,3411,4113,4719-01-2018
Aktier - USA Mid Cap1,124,551,899,2615,3315,1419-01-2018
Aktier - Asien-Pacific ex. Japan2,355,5717,789,229,0714,2019-01-2018
Sektor - Finansiel Service, Aktier3,227,9015,179,1810,8417,9819-01-2018
Aktier - Sverige3,48-0,2310,329,1311,2713,5219-01-2018
Sektor - Miljø & Klima, Aktier2,524,0413,709,1011,9612,9419-01-2018
Aktier - Globale Fleksibel Cap2,324,4212,108,9211,0513,1419-01-2018
Aktier - Euroland Large Cap3,662,5515,468,919,9614,6319-01-2018
Aktier - Europa Fleksibel Cap3,133,7415,908,8310,1213,1619-01-2018
Aktier - Globale Nye Markeder3,566,1120,438,456,4314,0619-01-2018
Aktier - Globale Large Cap Blend2,284,6010,218,2611,2012,5119-01-2018
Aktier - Indien-0,095,4120,508,1114,1818,2919-01-2018
Aktier - Europa Nye Markeder ex. Rusland3,342,9318,518,085,1712,2319-01-2018
Aktier - Globale Large Cap Value2,404,888,368,0411,7312,6619-01-2018
Aktier - Europa Large Cap Growth3,023,1615,007,949,3913,2819-01-2018
Aktier - Thailand3,479,7819,037,877,2113,9919-01-2018
Aktier - USA Large Cap Value1,484,812,907,7114,1913,6519-01-2018
Balanceret - Target 2046+2,183,5310,407,649,6610,8319-01-2018
Sektor - Privatforbrug, Aktier1,715,3611,197,5210,9414,3119-01-2018
Aktier - England Mid Cap0,374,2516,147,5112,4916,8019-01-2018
Aktier - Globale Nye Markeder Mid/Small Cap2,405,6416,667,427,4413,5419-01-2018
Balanceret - NOK Aggressiv Risiko3,484,076,917,417,2511,0719-01-2018
Balanceret - Target 2041-20452,053,449,587,359,4710,5619-01-2018
Aktier - Asien ex. Japan Mid/Small Cap2,034,9313,007,329,6014,7219-01-2018
Aktier - Europa, Mellemøsten & Afrika3,377,5213,247,224,5514,9219-01-2018
Balanceret - Target 2036-20402,103,6410,077,138,9010,1719-01-2018
Aktier - Asien-Pacific ex. Japan Højt Udbytte1,523,4110,457,027,7313,3319-01-2018
Aktier - Europa Large Cap Value2,962,7811,237,008,9314,1219-01-2018
Aktier - Schweiz Large Cap2,122,9011,666,7911,2912,4019-01-2018
Aktier - England Fleksibel Cap1,565,2113,276,7610,7215,9119-01-2018
Obligationer - Asiatiske Højrente-1,02-2,13-7,246,756,9510,7519-01-2018
Aktier - Spanien3,365,0514,776,697,9416,1019-01-2018
Aktier - Globale Højt Udbytte1,623,527,306,6910,3511,7019-01-2018
Balanceret - Target 2031-20351,762,908,346,638,909,7619-01-2018
Aktier - Europa Large Cap Blend2,823,1212,736,618,7913,2119-01-2018
Balanceret - EUR Høj Risiko1,972,0711,606,567,2510,4919-01-2018
Aktier - Brasilien6,400,9911,766,40-2,0430,6219-01-2018
Balanceret - SEK Høj Risiko2,301,877,486,397,869,5119-01-2018
Aktier - Globale Frontier Markeder4,066,2012,626,3510,2611,4619-01-2018
Aktier - Korea1,037,4414,566,125,1615,3319-01-2018
Sektor - Alternativ Energi, Aktier0,242,2313,445,9510,9215,8219-01-2018
Aktier - Europa Højt Udbytte2,582,3611,015,879,2612,5519-01-2018
Ejendomme Indirekte - Europa-0,274,1815,615,8411,2815,1019-01-2018
Sektor - Naturressourcer, Aktier2,979,625,005,80-0,1322,0319-01-2018
Balanceret - GBP Optimistisk Risiko1,884,429,995,788,8112,6619-01-2018
Obligationer - Europæiske Højrente0,550,585,955,716,014,8919-01-2018
Balanceret - Target 2026-20301,412,677,785,688,569,2219-01-2018
Balanceret - EUR Høj Risiko Global1,873,109,735,667,399,9619-01-2018
Aktier - Islamisk Globale1,924,025,075,507,9912,2319-01-2018
Balanceret - USD Høj Risiko0,761,890,455,167,3011,3619-01-2018
Sektor - Private Equity, Aktier-1,27-2,145,075,138,7413,5819-01-2018
Aktier - Latinamerika5,580,6813,195,03-1,6720,3619-01-2018
Ejendomme Indirekte - Asien2,674,417,525,014,7412,8219-01-2018
Obligationer - EUR Højrente0,390,285,534,994,925,5819-01-2018
Sektor - Infrastruktur, Aktier-0,21-0,265,474,948,4713,2519-01-2018
Obligationer - Nye Markeder EUR Fokus0,390,446,634,902,316,1519-01-2018
Sektor - Landbrug, Aktier0,193,875,454,875,8213,3919-01-2018
Aktier - Singapore3,555,4813,784,835,4314,0419-01-2018
Obligationer - Nye Markeder Virksomheder EUR Fokus0,13-0,125,354,672,245,0219-01-2018
Konvertible Obligationer - Asien inkl. Japan0,201,610,564,547,149,4319-01-2018
Balanceret - Nye Markeder2,393,129,884,433,7310,6819-01-2018
Obligationer - Nye Markeder Virksomheder-1,43-2,49-6,234,415,168,9819-01-2018
Aktier - Australien & New Zealand-0,420,51-1,214,332,1516,9919-01-2018
Obligationer - Globale Højrente EUR Valutasikret0,480,194,584,313,725,0519-01-2018
Balanceret - Asien1,612,824,334,304,9112,0019-01-2018
Aktier - England Large Cap Blend1,284,518,914,268,0114,0819-01-2018
Obligationer - Nye Markeder-0,93-1,66-3,664,154,048,7419-01-2018
Aktier - England Large Cap Growth1,434,838,414,148,6414,4919-01-2018
Balanceret - NOK Moderat Risiko3,371,372,904,103,759,9619-01-2018
Balanceret - SEK Moderat Risiko1,470,354,484,045,117,2819-01-2018
Balanceret - EUR Fleksibel Allokering1,531,428,073,944,228,7419-01-2018
Balanceret - EUR Moderat Risiko1,261,326,173,894,748,0419-01-2018
Aktier - ASEAN-lande3,158,2912,633,854,6312,9919-01-2018
Konvertible Obligationer - Europæiske1,060,265,463,804,436,3719-01-2018
Balanceret - GBP Moderat/Optimistisk Risiko1,503,797,403,767,4011,8619-01-2018
Obligationer - Globale Højrente-1,08-2,16-6,753,755,878,7419-01-2018
Sektor - Sundhed, Aktier2,381,708,133,7214,8816,5819-01-2018
Aktier - England Højt Udbytte0,913,347,993,679,0614,3419-01-2018
Sektor - Ædle metaller, Aktier0,21-0,06-12,863,66-8,0238,6919-01-2018
Balanceret - Target 2021-20250,971,524,843,655,787,1219-01-2018
Balanceret - EUR Moderat Risiko Global1,191,896,053,575,066,8119-01-2018
Balanceret - EUR Fleksibel Allokering Global1,371,997,103,494,397,9319-01-2018
Konvertible Obligationer - Globale USD Valutasikret0,48-0,55-4,923,397,8110,5419-01-2018
Konvertible Obligationer - Globale0,900,15-1,493,336,267,8319-01-2018
Konvertible Obligationer - Globale EUR Valutasikret1,541,475,783,264,746,0419-01-2018
Balanceret - USD Moderat Risiko0,110,55-2,763,136,5810,4019-01-2018
Obligationer - USD Højrente-1,20-2,27-7,992,985,429,3219-01-2018
Balanceret - SEK Fleksibel1,640,873,862,954,188,7419-01-2018
Balanceret - USD Fleksibel-0,080,23-3,072,344,4011,3419-01-2018
Obligationer - Globale Fleksibel EUR Valutasikret0,260,173,352,312,153,6119-01-2018
Obligationer - Asien-1,67-2,93-8,322,114,228,6619-01-2018
Balanceret - Target 2016-20200,651,152,652,073,715,3819-01-2018
Obligationer - RMB0,030,57-1,852,074,628,8119-01-2018
Obligationer - Globale Fleksibel-0,50-1,06-4,562,033,637,5019-01-2018
Obligationer - EUR Virksomheder0,060,132,901,923,162,9519-01-2018
Obligationer - Europa Nye Markeder-0,16-0,012,001,891,855,5119-01-2018
Balanceret - EUR Lav Risiko Global0,540,773,321,842,824,2919-01-2018
Balanceret - EUR Lav Risiko0,510,573,141,772,834,1319-01-2018
Obligationer - DKK Øvrige-0,240,052,501,762,742,5019-01-2018
Obligationer - Globale Fleksibel USD Valutasikret-1,39-2,21-8,381,724,449,2519-01-2018
Balanceret - GBP Moderat Risiko1,193,205,021,585,4810,8619-01-2018
Obligationer - USD Fleksibel-1,67-2,67-9,191,543,969,0019-01-2018
Obligationer - DKK Indenlandske-0,210,072,071,522,252,1319-01-2018
Obligationer - Globale Virksomheder EUR Valutasikret-0,36-0,352,911,421,993,6019-01-2018
Sektor - Forsyning, Aktier-3,59-7,09-1,291,417,9912,8319-01-2018
Balanceret - USD Lav Risiko-0,86-1,30-6,881,394,209,4119-01-2018
Balanceret - GBP Fleksibel Allokering1,443,785,651,375,2811,1219-01-2018
Obligationer - EUR Fleksibel0,240,212,261,362,053,4619-01-2018
Obligationer - JPY-0,13-1,24-9,271,34-0,6011,9519-01-2018
Obligationer - GBP Højrente0,942,063,221,284,5911,1219-01-2018
Obligationer - Globale Virksomheder USD Valutasikret-2,07-2,93-8,861,274,969,3119-01-2018
Balanceret - Target 2011-20150,480,281,491,252,935,3619-01-2018
Ejendomme Direkte - Øvrige-0,32-2,55-6,761,17-2,218,3219-01-2018
Obligationer - DKK Korte Indenlandske-0,060,121,531,151,430,9319-01-2018
Obligationer - EUR Indeks-0,140,751,411,141,384,3019-01-2018
Obligationer - Europæiske0,000,211,351,143,363,9319-01-2018
Balanceret - NOK Lav Risiko2,98-0,01-0,681,120,238,3319-01-2018
Obligationer - EUR Lange-0,33-0,101,851,105,9711,7519-01-2018
Obligationer - DKK Korte-0,050,041,291,041,361,0019-01-2018
Sektor - Kommunikation, Aktier-0,16-0,41-3,690,968,6913,8419-01-2018
Aktier - Canada-0,95-0,51-3,360,932,7212,7519-01-2018
Obligationer - Globale Virksomheder-0,30-0,56-4,860,823,647,2619-01-2018
Obligationer - EUR Øvrige-0,11-0,091,060,812,353,0619-01-2018
Balanceret - SEK Lav Risiko0,81-0,551,200,801,555,1219-01-2018
Obligationer - EUR Virksomheder Korte0,090,060,850,801,291,1519-01-2018
Obligationer - Nye Markeder Lokalvaluta1,050,441,360,77-0,3310,1919-01-2018
Obligationer - Globale Indeks USD Valutasikret-1,93-2,06-11,040,673,8810,4419-01-2018
Obligationer - GBP Indeks-0,552,02-0,020,665,4312,3519-01-2018
Obligationer - USD Virksomheder-2,43-3,27-9,070,664,519,0719-01-2018
Obligationer - Asien Lokalvaluta-0,710,37-4,500,592,228,6019-01-2018
Ejendomme Indirekte - Globale-2,79-1,66-3,330,566,3313,5819-01-2018
Obligationer - NOK High Yield2,67-1,090,230,56-2,9511,4019-01-2018
Obligationer - Globale EUR Valutasikret0,11-0,151,700,471,123,2019-01-2018
Obligationer - Globale Højrente GBP Valutasikret1,032,123,120,433,3811,1219-01-2018
Obligationer - Globale Indeks EUR Valutasikret-0,360,120,140,400,584,4719-01-2018
Obligationer - EUR Stat-0,18-0,170,250,362,503,7019-01-2018
Obligationer - Globale EUR Fokus-0,33-0,61-0,550,341,573,2219-01-2018
Obligationer - SEK Virksomheder0,26-1,73-0,790,17-0,724,7319-01-2018
Balanceret - CHF Høj Risiko1,071,040,270,174,6010,6619-01-2018
Obligationer - EUR Korte Øvrige-0,03-0,140,150,160,611,0619-01-2018
Obligationer - EUR Ultrakorte-0,05-0,100,010,040,190,4719-01-2018
Balanceret - GBP Moderat/Forsigtig Risiko0,802,532,510,003,769,9619-01-2018
Obligationer - Globale USD Valutasikret-1,82-2,95-10,48-0,053,829,7619-01-2018
Pengemarked - EUR-0,06-0,11-0,24-0,14-0,070,2719-01-2018
Aktier - Indonesien3,508,361,46-0,211,0820,1419-01-2018
Ejendomme Direkte - Storbritannien0,824,015,73-0,245,8910,9819-01-2018
Pengemarked - EUR Korte-0,04-0,12-0,36-0,24-0,210,2619-01-2018
Konvertible Obligationer - Globale GBP Valutasikret2,653,865,91-0,284,8312,9519-01-2018
Obligationer - Globale NOK Valutasikret2,38-1,85-2,96-0,35-1,738,8619-01-2018
Sektor - Bioteknologi, Aktier1,11-4,105,21-0,3818,1026,3319-01-2018
Obligationer - Globale USD Fokus-1,66-3,12-11,17-0,392,288,9319-01-2018
Obligationer - GBP Virksomheder0,332,722,98-0,484,2910,7819-01-2018
Obligationer - USD Øvrige-2,35-3,58-11,05-0,502,969,2119-01-2018
Pengemarked - SGD-0,59-0,24-5,19-0,500,756,6719-01-2018
Obligationer - RMB Onshore-0,12-0,05-6,00-0,622,748,8919-01-2018
Obligationer - Globale-0,93-1,49-5,56-0,671,666,9219-01-2018
Obligationer - SEK Øvrige-0,24-2,07-2,26-0,68-0,514,0119-01-2018
Ejendomme Direkte - Europa0,00-1,06-0,99-0,72-1,213,1319-01-2018
Obligationer - HKD-1,77-3,35-12,01-0,732,039,1819-01-2018
Obligationer - Globale Indeks-1,03-1,24-7,02-0,810,627,5119-01-2018
Obligationer - AUD0,06-0,77-5,83-0,86-0,938,1819-01-2018
Obligationer - NOK Korte2,40-1,54-4,02-0,88-2,718,1119-01-2018
Obligationer - Globale Fleksibel GBP Valutasikret0,852,182,15-1,042,7110,0519-01-2018
Obligationer - USD Korte Øvrige-1,84-3,05-12,21-1,072,018,8519-01-2018
Balanceret - CHF Moderat Risiko0,590,29-2,14-1,105,5710,4219-01-2018
Sektor - Energi, Aktier2,498,12-7,16-1,12-1,9020,0919-01-2018
Pengemarked - USD Korte-1,68-2,78-12,34-1,151,938,9919-01-2018
Obligationer - NOK Øvrige2,25-1,67-3,77-1,16-2,267,8119-01-2018
Pengemarked - USD-1,74-2,84-12,49-1,281,798,9819-01-2018
Obligationer - GBP Øvrige0,072,321,45-1,293,4310,6119-01-2018
Obligationer - Globale Indeks-2,31-2,84-12,11-1,380,799,6119-01-2018
Obligationer - USD Stat-2,59-3,84-11,25-1,402,049,4719-01-2018
Pengemarked - SEK0,04-1,95-2,94-1,48-2,274,3619-01-2018
Råvarer - Ædle metaller1,682,594,74-1,50-5,2018,8719-01-2018
Pengemarked - AUD0,50-1,35-6,99-1,57-2,698,3219-01-2018
Ejendomme Direkte - Globale0,12-0,19-2,15-1,71-3,864,4519-01-2018
Obligationer - Globale Højrente CHF Valutasikret-0,08-1,83-5,61-1,784,3311,5819-01-2018
Konvertible Obligationer - Globale CHF Valutasikret1,17-0,34-3,87-1,875,3111,9919-01-2018
Obligationer - GBP Stat-0,611,86-0,07-1,973,2911,2319-01-2018
Obligationer - Globale Virksomheder GBP Valutasikret0,271,601,31-2,152,029,3319-01-2018
Aktier - Afrika4,9711,0715,23-2,470,5314,0119-01-2018
Pengemarked - CAD-1,17-2,81-6,60-2,60-2,437,8819-01-2018
Obligationer - CAD-1,11-3,16-7,68-2,63-1,057,0519-01-2018
Obligationer - Globale GBP Valutasikret0,611,560,09-2,921,429,3719-01-2018
Obligationer - Globale Indeks GBP Valutasikret0,281,97-0,76-3,000,639,1219-01-2018
Aktier - Afrika & Mellemøsten3,751,53-2,05-3,135,2714,5019-01-2018
Ejendomme Indirekte - Nordamerika-6,86-7,57-15,18-3,146,8216,9819-01-2018
Obligationer - Globale Fleksibel CHF Valutasikret-0,26-1,72-6,42-3,382,6311,0119-01-2018
Balanceret - CHF Lav Risiko0,20-0,88-5,24-3,423,0110,1219-01-2018
Obligationer - Globale Virksomheder CHF Valutasikret-0,95-2,33-6,49-3,483,2011,5019-01-2018
Obligationer - GBP Korte Øvrige0,431,52-2,10-3,99-0,738,7519-01-2018
Pengemarked - GBP0,531,73-2,09-4,31-0,879,1919-01-2018
Pengemarked - GBP Korte0,531,74-2,10-4,33-0,909,3019-01-2018
Obligationer - CHF-0,94-2,21-9,44-4,441,7911,4919-01-2018
Obligationer - Globale CHF Valutasikret-0,60-2,30-7,97-4,462,1611,6519-01-2018
Råvarer - Mix0,513,67-4,82-5,02-7,8913,3119-01-2018
Pengemarked - CHF-0,54-1,97-9,44-5,420,5810,2519-01-2018
Aktier - Tyrkiet-1,450,1122,97-8,21-6,5921,5019-01-2018
Råvarer - Landbrug-0,91-3,00-18,67-10,43-9,4213,3819-01-2018
Aktier - Asien ex. Japan Valutasikret-------
Aktier - Asien-Pacific Valutasikret-------
Aktier - Europa Valutasikret-------
Aktier - Globale Nye Markeder Valutasikret-------
Aktier - Globale Valutasikret-------
Aktier - Japan Valutasikret-------
Aktier - Øvrige Afrika & Mellemøsten-------
Aktier - Øvrige Amerika-------
Aktier - Øvrige Asien-------
Aktier - USA Valutasikret-------
Alternative - Arbitrage Gæld-------
Alternative - Arbitrage Øvrige-------
Alternative - Events-------
Alternative - FoF Multistrategi-------
Alternative - FoF Øvrige-------
Alternative - Futures Systematisk-------
Alternative - Garanterede fonde-------
Alternative - Global Makroøkonomisk-------
Alternative - Handel Aktier-------
Alternative - Handel Obligationer-------
Alternative - Kapital Beskyttede Afdelinger-------
Alternative - Long/Short England-------
Alternative - Long/Short Europa-------
Alternative - Long/Short Gæld-------
Alternative - Long/Short Global-------
Alternative - Long/Short Nye Markeder-------
Alternative - Long/Short Øvrige-------
Alternative - Long/Short USA-------
Alternative - Markedsneutral Aktier-------
Alternative - Multistrategi-------
Alternative - Øvrige-------
Alternative - Valuta-------
Alternative - Volatilitet-------
Balanceret - Øvrige-------
Ejendomme Indirekte - Øvrige-------
Hedge fonde - Arbitrage Gæld-------
Hedge fonde - FoF Multistrategi-------
Hedge fonde - Futures Systematisk-------
Hedge fonde - Long Only Gæld-------
Hedge fonde - Long/Short Gæld-------
Hedge fonde - Long/Short Global Aktier-------
Hedge fonde – Valuta -------
Konvertible Obligationer - Øvrige-------
Konvertible Obligationer - Øvrige Valutasikret-------
Obligationer - Fixed Term-------
Obligationer - Globale Øvrig Valutasikring-------
Obligationer - Højrente Øvrige-------
Obligationer - Øvrige-------
Obligationer - Øvrige Indeks-------
Obligationer - RMB Højrente-1,59-3,02-8,80--9,0919-01-2018
Øvrige-------
Pengemarked - Øvrige-------
Sektor - Øvrige, Aktier-------
Kursudvikling er presenteret i danske kroner (DKK)