Ved at bruge sitet accepterer du Morningstar anvender cookies. Læs mere om Morningstars politik for cookies og lokal lagring:

Vis fonde

Dette værktøj giver dig mulighed for at søge og rangerer fonde i Morningstar Danmarks database.
  • Vælg en Morningstar kategori i den første drop-down boks, for at se fonde med sammenlignlig investeringsstrategi.
  • Vælg en investeringsforening fra forenings drop-down boksen, for at se de fonde der er tilgængelige fra denne forening.
  • Skriv en sætning i tekstfeltet for at se alle fonde med denne i deres navn.
  • Vælg et univers i fonds drop-down boksen, for at kredse dig ind på en special type fond.
  • Klik Søg for at de fonde der opfylder dine kriteria.
  • Klik på en kolonne overskrift for at rangerer de viste data.
  • Klik på Korte afkast, Afkast, Portefølje eller Omkostninger; for at få vist yderligere data.
  • Kør musen over data kolonnerne for yderligere detailjer.
×

Overblik
Korte afkast
Afkast
Portefølje
Omkostninger
 FondsnavnMorningstar
risiko(Rel
til kategori)
3 år
std. afv.
ÅTD
%
1 år
%
3 år
%
5 år
%
10 år
%
NAV
dato
Fundamental Invest Stock PickHøj14,9414,5318,5127,1534,01-19-09
Fundamental Invest Stock Pick IIHøj14,9113,9817,8826,62--19-09
BIL Danmark Danske Small Cap Aktier KL W-14,5113,1616,6321,9027,209,7019-09
BIL Danmark Danske Small Cap Aktier KL AHøj14,5013,0216,4821,8427,169,6919-09
Nykredit Invest Engros Danske Fokusaktier - KLOver middel13,3716,8015,6221,2325,76-18-09
Nykredit Invest Danske FokusaktierMiddel13,2316,0813,8820,3224,29-19-09
Nordea Invest Danske Aktier FokusHøj12,4414,5015,6720,1126,5512,4419-09
Danske Invest Danmark Indeks Small Cap DKK W dMiddel12,2516,9916,9719,4220,505,5219-09
Danske Invest Danmark Indeks Small Cap KL DKK dMiddel12,2516,9716,9519,4220,495,5219-09
Nykredit Invest Danske AktierMiddel12,2618,0517,6418,6121,578,6719-09
Nykredit Invest Danske Aktier AkkUnder middel12,1817,6317,1518,4821,408,7519-09
Handelsinvest Danmark UdbOver middel12,5016,6516,5018,3722,9410,5519-09
Nordea Invest Nordic Small Cap UdbUnder middel12,8212,9518,9518,2417,069,7519-09
Handelsinvest Kina UdbMiddel17,8128,2522,4317,7115,354,0019-09
Danske Invest Danmark Fokus KL DKK W dHøj12,6014,6713,3817,4624,039,4419-09
Danske Invest Danmark Fokus KL DKK dHøj12,6014,5213,2317,4024,009,4319-09
PFA Invest Danske AktierOver middel12,7015,9115,9817,30--19-09
Maj Invest Danske Aktier WMiddel12,8123,9222,6217,2921,119,1819-09
Danske Invest Danmark KL DKK W dOver middel12,2715,2813,0917,2622,708,6319-09
Maj Invest Danske AktierMiddel12,8023,7622,4617,2421,089,1619-09
I alt
790
1-20 af 790første | forrige | næste | sidste
Vis:
Investeringsafdelingernes indre værdi (NAV) opdateres i videst mulig omfang dagligt. Se opdateringstidspunktet for indre værdi her. Selve resultaterne, herunder afkastberegninger, er baseret på indre værdier (NAV) per seneste opdatering og vises i procent for de pågældende perioder. Sorteringsrækkefølgen (A-Z eller Z-A) på listen ændres ved et klik på kolonneoverskrifterne.