Vis fonde

Dette værktøj giver dig mulighed for at søge og rangerer fonde i Morningstar Danmarks database.
  • Vælg en Morningstar kategori i den første drop-down boks, for at se fonde med sammenlignlig investeringsstrategi.
  • Vælg en investeringsforening fra forenings drop-down boksen, for at se de fonde der er tilgængelige fra denne forening.
  • Skriv en sætning i tekstfeltet for at se alle fonde med denne i deres navn.
  • Vælg et univers i fonds drop-down boksen, for at kredse dig ind på en special type fond.
  • Klik Søg for at de fonde der opfylder dine kriteria.
  • Klik på en kolonne overskrift for at rangerer de viste data.
  • Klik på Korte afkast, Afkast, Portefølje eller Omkostninger; for at få vist yderligere data.
  • Kør musen over data kolonnerne for yderligere detailjer.
×

Overblik
Korte afkast
Afkast
Portefølje
Omkostninger
 FondsnavnMorningstar
risiko(Rel
til kategori)
3 år
std. afv.
ÅTD
%
1 år
%
3 år
%
5 år
%
10 år
%
NAV
dato
Danske Invest Teknologi KLMiddel15,9423,3831,2818,9324,6417,0520-06
Danske Invest Danmark Indeks Small Cap KL DKK dUnder middel11,6612,5715,4317,9820,9910,3320-06
Danske Invest Danmark Indeks Small Cap DKK W dUnder middel11,6612,5015,4117,9720,9810,3320-06
Formuepleje Penta-15,137,6911,9615,3316,894,6120-06
BLS Invest Globale Aktier KLMiddel11,5910,2616,1514,7515,19-20-06
BLS Invest Globale Aktier AkkOver middel12,4610,7216,5314,61--20-06
Nordea Invest Nordic Small Cap UdbUnder middel12,301,741,0213,4415,9212,2020-06
Nykredit Alpha Mira-5,641,089,4813,379,88-19-06
BLS Invest Danske Aktier KLLav10,9915,6415,6513,2916,5512,2620-06
Formuepleje Epikur-13,086,569,6312,8414,285,5020-06
Handelsinvest Fjernøsten UdbOver middel14,622,5213,3912,5915,26-20-06
Sparinvest INDEX USA Growth KLMiddel12,7914,4919,2112,3119,3513,7820-06
Danske Invest Europa Small Cap KL DKK dOver middel13,665,369,8012,0014,5510,3320-06
Nykredit Invest Engros Danske Fokusaktier - KLOver middel12,533,94-2,2611,9822,51-19-06
LI Aktier GlobaleMiddel13,5210,6014,1911,4216,35-20-06
LI Aktier Globale Akk KLOver middel13,5510,6914,3311,4116,34-20-06
Nykredit Invest Danske FokusaktierOver middel12,374,55-1,8811,3621,78-20-06
Handelsinvest Kina UdbMiddel16,766,3819,0710,9418,498,8020-06
BIL Danmark Danske Small Cap Aktier KL WHøj13,45-6,29-10,3710,7520,4911,5220-06
Handelsinvest Danmark UdbOver middel11,691,63-0,0510,7220,2812,5420-06
I alt
843
1-20 af 843første | forrige | næste | sidste
Vis:
Investeringsafdelingernes indre værdi (NAV) opdateres i videst mulig omfang dagligt. Se opdateringstidspunktet for indre værdi her. Selve resultaterne, herunder afkastberegninger, er baseret på indre værdier (NAV) per seneste opdatering og vises i procent for de pågældende perioder. Sorteringsrækkefølgen (A-Z eller Z-A) på listen ændres ved et klik på kolonneoverskrifterne.