Ved at bruge sitet accepterer du Morningstar anvender cookies. Læs mere om Morningstars politik for cookies og lokal lagring:

Vis fonde

Dette værktøj giver dig mulighed for at søge og rangerer fonde i Morningstar Danmarks database.
  • Vælg en Morningstar kategori i den første drop-down boks, for at se fonde med sammenlignlig investeringsstrategi.
  • Vælg en investeringsforening fra forenings drop-down boksen, for at se de fonde der er tilgængelige fra denne forening.
  • Skriv en sætning i tekstfeltet for at se alle fonde med denne i deres navn.
  • Vælg et univers i fonds drop-down boksen, for at kredse dig ind på en special type fond.
  • Klik Søg for at de fonde der opfylder dine kriteria.
  • Klik på en kolonne overskrift for at rangerer de viste data.
  • Klik på Korte afkast, Afkast, Portefølje eller Omkostninger; for at få vist yderligere data.
  • Kør musen over data kolonnerne for yderligere detailjer.
×

Overblik
Korte afkast
Afkast
Portefølje
Omkostninger
 FondsnavnMorningstar
risiko(Rel
til kategori)
3 år
std. afv.
ÅTD
%
1 år
%
3 år
%
5 år
%
10 år
%
NAV
dato
Fundamental Invest Stock PickHøj15,1014,2021,0927,1835,69-24-05
Fundamental Invest Stock Pick IIHøj15,0713,6820,4726,63--24-05
Nykredit Invest Engros Danske Fokusaktier - KLOver middel13,4117,2218,7824,0928,54-23-05
Nykredit Invest Danske FokusaktierMiddel13,2916,4216,5023,0426,80-24-05
Danske Invest Teknologi KLMiddel14,9715,8432,0522,0920,2811,9124-05
Nordea Invest Danske Aktier FokusHøj12,8513,4515,0221,0828,9912,0024-05
BIL Danmark Danske Small Cap AktierHøj14,9911,2019,7919,4828,219,0924-05
Nykredit Invest Danske AktierMiddel12,4815,8318,8618,9923,838,0924-05
Nykredit Invest Danske Aktier AkkUnder middel12,4015,4918,4018,8823,708,1924-05
Sparinvest INDEX Japan Small Cap KLLav12,275,8918,7018,7314,255,0823-05
Danske Invest Danmark FokusHøj13,0114,4112,9518,6726,538,8224-05
Danske Invest BioteknologiOver middel29,2810,2114,0618,1321,1618,1524-05
Sparinvest INDEX USA Growth KLMiddel13,386,1620,3318,1217,489,6823-05
Handelsinvest Kina UdbMiddel18,3214,9335,5618,1213,795,9824-05
Danske Invest DanmarkOver middel12,6814,2812,4718,0525,098,0924-05
Handelsinvest Danmark UdbOver middel12,9313,8114,9317,9825,359,9924-05
PFA Invest Danske AktierOver middel12,9314,3015,4817,83--24-05
Danske Invest Danmark AkkMiddel12,7014,1512,2917,7924,868,0524-05
Handelsinvest NordamerikaMiddel14,975,5123,8617,3416,86-24-05
Sparinvest INDEX Globale Akt Min Risiko KLLav10,484,1712,2317,0914,49-23-05
I alt
619
1-20 af 619første | forrige | næste | sidste
Vis:
Investeringsafdelingernes indre værdi (NAV) opdateres i videst mulig omfang dagligt. Se opdateringstidspunktet for indre værdi her. Selve resultaterne, herunder afkastberegninger, er baseret på indre værdier (NAV) per seneste opdatering og vises i procent for de pågældende perioder. Sorteringsrækkefølgen (A-Z eller Z-A) på listen ændres ved et klik på kolonneoverskrifterne.