Ved at bruge sitet accepterer du Morningstar anvender cookies. Læs mere om Morningstars politik for cookies og lokal lagring:

Vis fonde

Dette værktøj giver dig mulighed for at søge og rangerer fonde i Morningstar Danmarks database.
  • Vælg en Morningstar kategori i den første drop-down boks, for at se fonde med sammenlignlig investeringsstrategi.
  • Vælg en investeringsforening fra forenings drop-down boksen, for at se de fonde der er tilgængelige fra denne forening.
  • Skriv en sætning i tekstfeltet for at se alle fonde med denne i deres navn.
  • Vælg et univers i fonds drop-down boksen, for at kredse dig ind på en special type fond.
  • Klik Søg for at de fonde der opfylder dine kriteria.
  • Klik på en kolonne overskrift for at rangerer de viste data.
  • Klik på Korte afkast, Afkast, Portefølje eller Omkostninger; for at få vist yderligere data.
  • Kør musen over data kolonnerne for yderligere detailjer.
×

Overblik
Korte afkast
Afkast
Portefølje
Omkostninger
 FondsnavnMorningstar
risiko(Rel
til kategori)
3 år
std. afv.
ÅTD
%
1 år
%
3 år
%
5 år
%
10 år
%
NAV
dato
Fundamental Invest Stock PickHøj14,989,6127,1329,6734,25-23-02
Fundamental Invest Stock Pick IIHøj14,949,3526,6929,10--23-02
Nordea Invest Indien UdbMiddel18,9710,5542,9624,6311,61-23-02
Nordea Invest Danske Aktier FokusHøj13,296,1013,6222,6626,6711,6623-02
BIL Danmark Danske Small Cap AktierHøj14,859,7922,3322,4027,589,9923-02
Nykredit Invest Engros Danske Fokusaktier - KLOver middel13,447,0917,3522,3925,41-22-02
Nykredit Invest Danske FokusaktierMiddel13,347,6016,7021,8524,32-23-02
Sydinvest USA Ligevægt & Value KLUnder middel12,333,5330,1621,2618,41-23-02
Jyske Invest Indiske Aktier KLMiddel18,4110,9427,2620,529,676,8423-02
LI Aktier Nordamerika IndeksMiddel12,185,6828,3720,1818,80-23-02
Sparinvest INDEX USA Growth KLMiddel13,308,2427,2820,0718,629,9822-02
Jyske Invest Indian Equities Acc CLMiddel18,3510,0326,5719,918,986,2023-02
Danske Invest Engros USA Low Volatility Acc KLLav10,203,4320,7219,7516,96-23-02
Sparinvest INDEX USA Value KLUnder middel11,633,7429,7619,5417,836,7022-02
Danske Invest Danmark FokusHøj13,226,2912,2619,4723,878,8823-02
Sparinvest INDEX Globale Akt Min Risiko KLLav10,264,4316,4519,2315,37-22-02
MMI USA - MFS/Nykredit AkkMiddel12,296,0526,9818,9815,796,9823-02
MMI USA - MFS/NykreditMiddel12,285,9926,9318,9215,736,7923-02
Handelsinvest Kina UdbMiddel18,4514,0537,3818,7910,446,6123-02
Sparinvest INDEX Japan Small Cap KLLav12,806,9431,5018,7413,594,2922-02
I alt
617
1-20 af 617første | forrige | næste | sidste
Vis:
Investeringsafdelingernes indre værdi (NAV) opdateres i videst mulig omfang dagligt. Se opdateringstidspunktet for indre værdi her. Selve resultaterne, herunder afkastberegninger, er baseret på indre værdier (NAV) per seneste opdatering og vises i procent for de pågældende perioder. Sorteringsrækkefølgen (A-Z eller Z-A) på listen ændres ved et klik på kolonneoverskrifterne.