Ved at bruge sitet accepterer du Morningstar anvender cookies. Læs mere om Morningstars politik for cookies og lokal lagring:

Vis fonde

Dette værktøj giver dig mulighed for at søge og rangerer fonde i Morningstar Danmarks database.
  • Vælg en Morningstar kategori i den første drop-down boks, for at se fonde med sammenlignlig investeringsstrategi.
  • Vælg en investeringsforening fra forenings drop-down boksen, for at se de fonde der er tilgængelige fra denne forening.
  • Skriv en sætning i tekstfeltet for at se alle fonde med denne i deres navn.
  • Vælg et univers i fonds drop-down boksen, for at kredse dig ind på en special type fond.
  • Klik Søg for at de fonde der opfylder dine kriteria.
  • Klik på en kolonne overskrift for at rangerer de viste data.
  • Klik på Korte afkast, Afkast, Portefølje eller Omkostninger; for at få vist yderligere data.
  • Kør musen over data kolonnerne for yderligere detailjer.
×

Overblik
Korte afkast
Afkast
Portefølje
Omkostninger
 FondsnavnMorningstar
risiko(Rel
til kategori)
3 år
std. afv.
ÅTD
%
1 år
%
3 år
%
5 år
%
10 år
%
NAV
dato
Fundamental Invest Stock PickHøj14,9514,1431,6431,5134,88-29-03
Fundamental Invest Stock Pick IIHøj14,9213,7631,1230,83--29-03
Nykredit Invest Engros Danske Fokusaktier - KLOver middel13,2410,1419,3123,0326,28-29-03
BIL Danmark Danske Small Cap AktierHøj14,969,5822,5822,0626,9610,1929-03
Nordea Invest Indien UdbMiddel19,0515,1638,9522,0514,76-29-03
Nykredit Invest Danske FokusaktierMiddel13,139,7218,5022,0424,81-29-03
Nordea Invest Danske Aktier FokusHøj12,657,7714,9421,9027,3112,3129-03
Danske Invest Teknologi KLMiddel15,6711,7329,1920,5218,2412,1029-03
Sparinvest INDEX USA Growth KLMiddel13,507,1520,4819,9517,5710,4229-03
Sparinvest INDEX Japan Small Cap KLLav12,397,7924,3819,7313,214,7029-03
Danske Invest BioteknologiOver middel29,9614,0431,6619,5324,2019,3629-03
Sydinvest USA Ligevægt & Value KLUnder middel12,490,8421,2619,1117,56-29-03
Danske Invest Danmark FokusHøj12,848,0413,0719,1024,649,3429-03
Handelsinvest Kina UdbMiddel18,5712,8531,4418,9712,616,9329-03
LI Aktier Nordamerika IndeksMiddel12,303,3922,0018,8817,57-29-03
Jyske Invest Indiske Aktier KLMiddel18,7015,9326,5318,8112,627,7929-03
Jyske Invest Indian Equities Acc CLMiddel18,7015,9025,8218,8011,967,1230-03
Nykredit Invest Danske AktierMiddel12,239,5921,5418,7922,018,5129-03
Danske Invest Engros USA Low Volatility Acc KLLav10,391,8016,1518,7116,18-29-03
Sparinvest INDEX Globale Akt Min Risiko KLLav10,424,3612,7718,7114,95-29-03
I alt
617
1-20 af 617første | forrige | næste | sidste
Vis:
Investeringsafdelingernes indre værdi (NAV) opdateres i videst mulig omfang dagligt. Se opdateringstidspunktet for indre værdi her. Selve resultaterne, herunder afkastberegninger, er baseret på indre værdier (NAV) per seneste opdatering og vises i procent for de pågældende perioder. Sorteringsrækkefølgen (A-Z eller Z-A) på listen ændres ved et klik på kolonneoverskrifterne.