Ved at bruge sitet accepterer du Morningstar anvender cookies. Læs mere om Morningstars politik for cookies og lokal lagring:

Vis fonde

Dette værktøj giver dig mulighed for at søge og rangerer fonde i Morningstar Danmarks database.
  • Vælg en Morningstar kategori i den første drop-down boks, for at se fonde med sammenlignlig investeringsstrategi.
  • Vælg en investeringsforening fra forenings drop-down boksen, for at se de fonde der er tilgængelige fra denne forening.
  • Skriv en sætning i tekstfeltet for at se alle fonde med denne i deres navn.
  • Vælg et univers i fonds drop-down boksen, for at kredse dig ind på en special type fond.
  • Klik Søg for at de fonde der opfylder dine kriteria.
  • Klik på en kolonne overskrift for at rangerer de viste data.
  • Klik på Korte afkast, Afkast, Portefølje eller Omkostninger; for at få vist yderligere data.
  • Kør musen over data kolonnerne for yderligere detailjer.
×

Overblik
Korte afkast
Afkast
Portefølje
Omkostninger
 FondsnavnMorningstar
risiko(Rel
til kategori)
3 år
std. afv.
ÅTD
%
1 år
%
3 år
%
5 år
%
10 år
%
NAV
dato
Danske Invest Danmark Indeks Small Cap KL DKK dUnder middel11,474,2613,2315,2219,839,2220-04
Danske Invest Danmark Indeks Small Cap DKK W dUnder middel11,474,1813,1915,2019,829,2220-04
Danske Invest Teknologi KLMiddel15,476,7120,0613,3523,2216,0920-04
Nykredit Alpha Mira-5,55-0,0611,3812,3010,64-17-04
BIL Danmark Danske Small Cap Aktier KL WHøj13,58-3,34-4,4712,2322,4411,5620-04
BIL Danmark Danske Small Cap Aktier KL AHøj13,58-3,84-4,9912,0222,3011,5020-04
Nykredit Invest Engros Danske Fokusaktier - KLOver middel12,792,623,5911,6922,88-19-04
Nordea Invest Nordic Small Cap UdbUnder middel12,24-1,622,1610,6315,2111,8620-04
BLS Invest Globale Aktier KLMiddel11,221,8611,3710,5714,49-20-04
Fundamental Invest Stock PickHøj13,572,67-5,6510,5028,45-20-04
Nykredit Invest Danske FokusaktierOver middel12,652,302,2110,3321,49-20-04
BLS Invest Danske Aktier KLLav10,909,1016,0310,2215,4111,2120-04
Danske Invest Europa Small Cap KL DKK dOver middel13,521,5614,0810,2114,539,8520-04
BLS Invest Globale Aktier AkkMiddel12,031,6910,9310,20--20-04
Fundamental Invest Stock Pick IIHøj13,552,50-5,7610,08--20-04
Nykredit Invest Danske AktierMiddel11,521,734,489,5219,3110,5920-04
Handelsinvest Danmark UdbOver middel11,80-0,214,939,4220,0312,3720-04
Nykredit Invest Danske Aktier AkkUnder middel11,481,414,009,3518,9210,4720-04
Nordea Invest Danske Aktier FokusOver middel10,77-2,492,349,0423,1413,8820-04
Sparinvest Danske Aktier KL WUnder middel9,520,086,238,6617,449,5719-04
I alt
808
1-20 af 808første | forrige | næste | sidste
Vis:
Investeringsafdelingernes indre værdi (NAV) opdateres i videst mulig omfang dagligt. Se opdateringstidspunktet for indre værdi her. Selve resultaterne, herunder afkastberegninger, er baseret på indre værdier (NAV) per seneste opdatering og vises i procent for de pågældende perioder. Sorteringsrækkefølgen (A-Z eller Z-A) på listen ændres ved et klik på kolonneoverskrifterne.