Vis fonde

Dette værktøj giver dig mulighed for at søge og rangerer fonde i Morningstar Danmarks database.
  • Vælg en Morningstar kategori i den første drop-down boks, for at se fonde med sammenlignlig investeringsstrategi.
  • Vælg en investeringsforening fra forenings drop-down boksen, for at se de fonde der er tilgængelige fra denne forening.
  • Skriv en sætning i tekstfeltet for at se alle fonde med denne i deres navn.
  • Vælg et univers i fonds drop-down boksen, for at kredse dig ind på en special type fond.
  • Klik Søg for at de fonde der opfylder dine kriteria.
  • Klik på en kolonne overskrift for at rangerer de viste data.
  • Klik på Korte afkast, Afkast, Portefølje eller Omkostninger; for at få vist yderligere data.
  • Kør musen over data kolonnerne for yderligere detailjer.
×

Overblik
Korte afkast
Afkast
Portefølje
Omkostninger
 FondsnavnMorningstar
risiko(Rel
til kategori)
3 år
std. afv.
ÅTD
%
1 år
%
3 år
%
5 år
%
10 år
%
NAV
dato
Danske Invest Teknologi Indeks KLMiddel16,1539,7733,0223,3219,7819,8220-11
BLS Invest Danske Aktier KLLav9,1325,1720,7117,7515,4615,6820-11
BLS Invest Globale Aktier AkkOver middel11,9826,7222,1016,82--20-11
Sparinvest INDEX USA Growth KLMiddel13,4135,4828,4916,6715,3817,5319-11
BLS Invest Globale Aktier KLMiddel10,9125,3721,3516,6015,4615,4620-11
Nordea Invest Global StarsUnder middel10,5630,1622,1716,2312,4212,6420-11
Formuepleje Penta-13,8030,3620,8215,6514,8318,4720-11
Sydinvest BRIK Akk KLMiddel11,8820,7418,6314,8711,906,3720-11
Sydinvest BRIK Inc KLMiddel11,9220,8218,6714,8611,706,2020-11
C WorldWide Globale Aktier Etik KLUnder middel10,0631,9828,0414,3611,25-20-11
LI Aktier GlobaleOver middel12,2530,7423,2013,7112,48-20-11
Nykredit Invest Engros Globale Fokusaktier AkkMiddel10,6829,4923,6013,58--19-11
LI Aktier Globale Akk KLOver middel12,2429,9022,3313,5312,34-20-11
Nykredit Invest Engros Globale FokusaktierMiddel10,6929,4623,5413,44--19-11
Handelsinvest Private Banking FjernøstenOver middel13,7422,4219,9713,4112,61-20-11
Handelsinvest Fjernøsten Engros AKHøj13,8122,3919,9413,3612,4910,8420-11
Formuepleje RuslandUnder middel16,5930,7321,5113,3512,555,9920-11
Sparinvest INDEX DJSI World KLMiddel10,2527,3421,9313,2610,9010,9619-11
ProCapture USA Index Fund, klass SEK WMiddel12,4730,1120,2813,19--19-11
Maj Invest Vækstaktier WOver middel13,1938,1431,8013,1110,7911,2520-11
I alt
905
1-20 af 905første | forrige | næste | sidste
Vis:
Investeringsafdelingernes indre værdi (NAV) opdateres i videst mulig omfang dagligt. Se opdateringstidspunktet for indre værdi her. Selve resultaterne, herunder afkastberegninger, er baseret på indre værdier (NAV) per seneste opdatering og vises i procent for de pågældende perioder. Sorteringsrækkefølgen (A-Z eller Z-A) på listen ændres ved et klik på kolonneoverskrifterne.