Morningstar indeks

IndeksÅTD
(%)
1År
(%)
3År
(%)
5År
(%)
Dato
Morningstar Agriculture Cmdty TR USD-2,09-8,05-7,78-7,862019-04-18
Morningstar Australasian Bd TR USD6,259,401,894,112019-04-18
Morningstar Canadian Bd TR CAD5,799,120,112,772019-04-18
Morningstar DM Europe 100 GR EUR16,717,717,245,472019-04-18
Morningstar EM Composite Bd TR USD7,6715,565,278,892019-04-18
Morningstar EM Corp Bd TR USD7,5216,625,968,972019-04-18
Morningstar EM Sovereign Bd TR USD8,2114,154,709,022019-04-18
Morningstar Energy Cmdty TR USD33,9813,4114,49-10,102019-04-18
Morningstar Eurobond Corp TR EUR3,563,042,102,752019-04-18
Morningstar Euro Bank Capital TR EUR2,802,072,342,482019-04-18
Morningstar Euro Covered Bd TR LCL---  
Morningstar Euro Gov Infl Lkd TR EUR2,34-0,191,782,542019-04-18
Morningstar Eurozone 50 GR EUR17,432,678,205,832019-04-18
Morningstar Eurozone Bd TR EUR2,432,701,563,362019-04-19
Morningstar Gbl Gov Bd TR USD2,417,800,744,562019-04-18
Morningstar Gbl xUS Gov Bd TR USD2,075,240,733,902019-04-19
Morningstar Japanese Bd TR JPY0,647,26-0,304,442019-04-19
Morningstar Livestock Cmdty TR USD8,8921,794,962,792019-04-18
Morningstar Lng/Flt Cmdty TR USD2,392,27-1,880,532019-04-18
Morningstar Lng/Shrt Cmdty ER USD2,703,75-2,640,912019-04-18
Morningstar Lng/Shrt Cmdty TR USD3,455,98-1,461,672019-04-18
Morningstar Lng-Only Cmdty TR USD15,116,944,90-6,042019-04-18
Morningstar Metals Cmdty TR USD3,351,610,861,742019-04-18
Morningstar Shrt/Flt Cmdty TR USD-7,918,20-1,254,082019-04-18
Morningstar Shrt-Only Cmdty TR USD-7,4816,01-4,3512,962019-04-18
Morningstar Swiss Bd TR CHF0,329,16-1,463,852019-04-18
Morningstar UK Bank Capital TR GBP9,094,582,824,212019-04-18
Morningstar UK Bd TR GBP5,603,930,404,062019-04-18
Morningstar UK Eurobond Corp TR GBP9,095,292,474,802019-04-18
Morningstar UK Gov Infl Lkd TR GBP8,908,785,727,452019-04-18
Morningstar US Core Bd TR USD4,3415,422,167,072019-04-18
Morningstar US Core TR EUR19,9719,4313,2515,352019-04-18
Morningstar US Growth TR EUR21,7323,6117,5518,872019-04-18
Morningstar US Large Cap TR EUR18,1221,2114,6216,522019-04-18
Morningstar US Large Core TR EUR19,0619,7213,6715,842019-04-18
Morningstar US Large Growth TR EUR19,7423,2017,7219,782019-04-18
Morningstar US Large Val TR EUR14,4518,0111,6813,402019-04-18
Morningstar US Market TR EUR18,9820,1114,2215,912019-04-18
Morningstar US Market TR GBP18,9820,1114,2215,912019-04-18
Morningstar US Market TR USD18,9820,1114,2215,912019-04-18
Morningstar US Mid Cap TR EUR21,7218,5613,5414,842019-04-18
Morningstar US Mid Core PR EUR22,3917,1810,3312,612019-04-18
Morningstar US Mid Core TR EUR23,0019,1512,2614,562019-04-18
Morningstar US Mid Growth TR EUR24,5923,5216,6316,282019-04-18
Morningstar US Mid Val TR EUR17,2212,6911,5413,522019-04-18
Morningstar US Small Cap TR EUR20,1412,8611,9312,532019-04-18
Morningstar US Small Core TR EUR20,1112,1811,0012,182019-04-18
Morningstar US Small Growth TR EUR21,8616,7316,2215,022019-04-18
Morningstar US Small Val TR EUR18,449,878,5610,372019-04-18
Morningstar US Value TR EUR15,2516,4711,5113,262019-04-18
     
Listen indeholder de største FTSE indeks med dags priser og performance - FTSE 100, FTSE 250, FTSE 350, FTSE All-Share, FTSE AIM All-Share, FTSE AIM 100, FTSE AIM UK 50, FTSE Small Cap and FTSE techMARK All-Share. Disse indeks repræsenterer en bred vidde af aktier fra børsen: London(LSE & AIM). Klik på et specifikt indeks for at se en liste med de underliggende aktier samt deres seneste kurs.