Morningstar indeks

IndeksÅTD
(%)
1År
(%)
3År
(%)
5År
(%)
Dato
Morningstar Agriculture Cmdty TR USD0,58-1,26-6,34-4,492019-01-15
Morningstar Australasian Bd TR USD2,543,343,844,302019-01-15
Morningstar Canadian Bd TR CAD3,104,011,862,122019-01-15
Morningstar DM Europe 100 GR EUR2,82-8,934,402,962019-01-15
Morningstar EM Composite Bd TR USD1,535,974,427,962019-01-15
Morningstar EM Corp Bd TR USD1,336,925,137,892019-01-15
Morningstar EM Sovereign Bd TR USD1,964,284,048,352019-01-15
Morningstar Energy Cmdty TR USD12,67-0,8314,42-11,982019-01-15
Morningstar Eurobond Corp TR EUR0,04-0,531,862,512019-01-15
Morningstar Euro Bank Capital TR EUR-0,19-1,021,682,382019-01-15
Morningstar Euro Covered Bd TR LCL---  
Morningstar Euro Gov Infl Lkd TR EUR0,15-0,941,442,652019-01-15
Morningstar Eurozone 50 GR EUR2,35-13,104,752,902019-01-15
Morningstar Eurozone Bd TR EUR0,251,721,443,692019-01-15
Morningstar Gbl Gov Bd TR USD0,546,720,924,522019-01-15
Morningstar Gbl xUS Gov Bd TR USD0,875,851,644,202019-01-15
Morningstar Japanese Bd TR JPY1,2111,012,465,002019-01-15
Morningstar Livestock Cmdty TR USD0,435,241,192,882019-01-15
Morningstar Lng/Flt Cmdty TR USD1,102,27-3,540,532019-01-15
Morningstar Lng/Shrt Cmdty ER USD0,702,11-5,920,132019-01-15
Morningstar Lng/Shrt Cmdty TR USD0,804,05-4,960,762019-01-15
Morningstar Lng-Only Cmdty TR USD6,380,144,92-6,002019-01-15
Morningstar Metals Cmdty TR USD0,55-1,873,091,012019-01-15
Morningstar Shrt/Flt Cmdty TR USD-5,1310,85-2,913,692019-01-15
Morningstar Shrt-Only Cmdty TR USD-5,9915,04-9,7810,572019-01-15
Morningstar Swiss Bd TR CHF-0,236,56-0,924,842019-01-15
Morningstar UK Bank Capital TR GBP0,84-2,26-1,363,132019-01-15
Morningstar UK Bd TR GBP0,991,64-1,743,772019-01-15
Morningstar UK Eurobond Corp TR GBP0,92-1,71-0,753,722019-01-15
Morningstar UK Gov Infl Lkd TR GBP3,193,033,007,322019-01-15
Morningstar US Core Bd TR USD0,098,190,316,142019-01-15
Morningstar US Core TR EUR3,45-3,5110,8012,092019-01-15
Morningstar US Growth TR EUR6,168,0614,6515,042019-01-15
Morningstar US Large Cap TR EUR4,012,4512,4913,492019-01-15
Morningstar US Large Core TR EUR2,55-3,7710,9312,592019-01-15
Morningstar US Large Growth TR EUR5,449,2414,9316,232019-01-15
Morningstar US Large Val TR EUR3,560,5611,0711,262019-01-15
Morningstar US Market TR EUR4,581,4712,3312,832019-01-15
Morningstar US Market TR GBP4,581,6812,3312,832019-01-15
Morningstar US Market TR USD4,582,5312,3312,832019-01-15
Morningstar US Mid Cap TR EUR5,67-0,6011,8911,582019-01-15
Morningstar US Mid Core PR EUR5,30-4,748,029,242019-01-15
Morningstar US Mid Core TR EUR5,34-3,179,9311,122019-01-15
Morningstar US Mid Growth TR EUR6,184,6513,6912,052019-01-15
Morningstar US Mid Val TR EUR5,51-3,2411,9911,522019-01-15
Morningstar US Small Cap TR EUR7,51-2,8011,969,502019-01-15
Morningstar US Small Core TR EUR6,88-5,0310,879,462019-01-15
Morningstar US Small Growth TR EUR7,874,4314,7610,752019-01-15
Morningstar US Small Val TR EUR7,93-7,2510,248,232019-01-15
Morningstar US Value TR EUR4,20-0,6811,2411,142019-01-15
     
Listen indeholder de største FTSE indeks med dags priser og performance - FTSE 100, FTSE 250, FTSE 350, FTSE All-Share, FTSE AIM All-Share, FTSE AIM 100, FTSE AIM UK 50, FTSE Small Cap and FTSE techMARK All-Share. Disse indeks repræsenterer en bred vidde af aktier fra børsen: London(LSE & AIM). Klik på et specifikt indeks for at se en liste med de underliggende aktier samt deres seneste kurs.