Vis fonde

Dette værktøj giver dig mulighed for at søge og rangerer fonde i Morningstar Danmarks database.
  • Vælg en Morningstar kategori i den første drop-down boks, for at se fonde med sammenlignlig investeringsstrategi.
  • Vælg en investeringsforening fra forenings drop-down boksen, for at se de fonde der er tilgængelige fra denne forening.
  • Skriv en sætning i tekstfeltet for at se alle fonde med denne i deres navn.
  • Vælg et univers i fonds drop-down boksen, for at kredse dig ind på en special type fond.
  • Klik Søg for at de fonde der opfylder dine kriteria.
  • Klik på en kolonne overskrift for at rangerer de viste data.
  • Klik på Korte afkast, Afkast, Portefølje eller Omkostninger; for at få vist yderligere data.
  • Kør musen over data kolonnerne for yderligere detailjer.
×

Overblik
Korte afkast
Afkast
Portefølje
Omkostninger
 FondsnavnMorningstar
risiko(Rel
til kategori)
3 år
std. afv.
ÅTD
%
1 år
%
3 år
%
5 år
%
10 år
%
NAV
dato
JPMorgan Funds - US Technology Fund C (dist) - USDHøj18,1633,7325,4833,4227,29-17-05
JPMorgan Funds - US Technology Fund C (acc) - USDHøj18,1633,7325,5033,4227,3022,2317-05
JPMorgan Funds - US Technology Fund C (acc) - EURHøj18,2233,5925,2933,37--17-05
JPMorgan Funds - US Technology Fund A (acc) - USDHøj18,1533,2924,3732,3426,2721,1817-05
BlackRock Global Funds - World Technology Fund D2Over middel16,3130,7719,0032,2725,1819,4817-05
JPMorgan Funds - US Technology Fund A (acc) - EURHøj18,2133,1424,1632,2326,20-17-05
BlackRock Global Funds - World Technology Fund A2Over middel16,3130,4218,1331,2824,2418,5817-05
BlackRock Global Funds - World Technology Fund A2 EUROver middel16,3730,2817,9631,2324,2418,5717-05
BlackRock Global Funds - World Technology Fund A2 GBPOver middel16,8030,9117,7831,1724,2218,5617-05
Polar Capital Funds PLC - Polar Capital Global Technology Fund I IncomeOver middel15,6225,7716,9430,2125,63-16-05
Alger SICAV - Alger Small Cap Focus Fund Class I USHøj20,3726,1724,2729,95--17-05
Polar Capital Funds PLC - Polar Capital Global Technology Fund IncomeMiddel15,3024,5616,5129,8325,1621,2216-05
Polar Capital Funds PLC - Polar Capital Global Technology Fund R IncomeOver middel15,6725,5516,3829,7625,12-16-05
Alger SICAV - Alger Small Cap Focus Fund Class A USHøj20,4025,6823,0028,45--17-05
Franklin Technology Fund I (Acc) USDMiddel15,3229,6621,1328,3424,89-17-05
Franklin Technology Fund I (Acc) EUROver middel15,5529,9821,1428,2524,8621,5517-05
Franklin Technology Fund W (Acc) USDMiddel15,3529,6921,0928,2424,7921,1217-05
Franklin Technology Fund W (Acc) EURMiddel15,5529,9821,1328,1824,7821,0717-05
Franklin Technology Fund Z (Acc) USDMiddel15,3329,5220,6827,8624,42-17-05
Franklin Technology Fund A (Acc) HKDMiddel15,2829,1920,0427,2423,80-17-05
I alt
17801
1-20 af 17801første | forrige | næste | sidste
Vis:
Investeringsafdelingernes indre værdi (NAV) opdateres i videst mulig omfang dagligt. Se opdateringstidspunktet for indre værdi her. Selve resultaterne, herunder afkastberegninger, er baseret på indre værdier (NAV) per seneste opdatering og vises i procent for de pågældende perioder. Sorteringsrækkefølgen (A-Z eller Z-A) på listen ændres ved et klik på kolonneoverskrifterne.