Ved at bruge sitet accepterer du Morningstar anvender cookies. Læs mere om Morningstars politik for cookies og lokal lagring:

Vis fonde

Dette værktøj giver dig mulighed for at søge og rangerer fonde i Morningstar Danmarks database.
  • Vælg en Morningstar kategori i den første drop-down boks, for at se fonde med sammenlignlig investeringsstrategi.
  • Vælg en investeringsforening fra forenings drop-down boksen, for at se de fonde der er tilgængelige fra denne forening.
  • Skriv en sætning i tekstfeltet for at se alle fonde med denne i deres navn.
  • Vælg et univers i fonds drop-down boksen, for at kredse dig ind på en special type fond.
  • Klik Søg for at de fonde der opfylder dine kriteria.
  • Klik på en kolonne overskrift for at rangerer de viste data.
  • Klik på Korte afkast, Afkast, Portefølje eller Omkostninger; for at få vist yderligere data.
  • Kør musen over data kolonnerne for yderligere detailjer.
×

Overblik
Korte afkast
Afkast
Portefølje
Omkostninger
 FondsnavnMorningstar
risiko(Rel
til kategori)
3 år
std. afv.
ÅTD
%
1 år
%
3 år
%
5 år
%
10 år
%
NAV
dato
Fundamental Invest Stock PickHøj16,113,413,0319,9532,36-19-01
BIL Danmark Danske Small Cap Aktier KL WHøj14,443,476,2923,3426,4412,8119-01
BIL Danmark Danske Small Cap Aktier KL AHøj14,443,205,9723,2126,3612,7719-01
Nordea Invest Danske Aktier FokusOver middel12,791,3415,3819,9525,3915,1019-01
Nykredit Invest Engros Danske Fokusaktier - KLOver middel14,181,9713,0819,6523,76-18-01
Danske Invest Teknologi KLMiddel15,615,1027,7217,7622,9514,6519-01
Nykredit Invest Danske FokusaktierOver middel14,062,6312,6718,5022,52-19-01
Danske Invest Bioteknologi KLOver middel28,104,6322,284,4422,4521,0619-01
Danske Invest Danmark Fokus KL DKK W dHøj13,231,6911,9115,3222,3611,4119-01
Danske Invest Danmark Fokus KL DKK dOver middel13,251,6611,5415,2022,2811,3819-01
Danske Invest Danmark Indeks Small Cap DKK W dUnder middel12,282,3618,5521,0621,688,9119-01
Handelsinvest Danmark UdbOver middel13,082,0315,5918,3221,6813,0119-01
Danske Invest Danmark Indeks Small Cap KL DKK dUnder middel12,282,3518,4821,0321,678,9119-01
Danske Invest Danmark KL DKK W dOver middel12,811,7813,9115,4021,3310,9319-01
Danske Invest Danmark KL DKK dOver middel12,821,7613,6115,3021,2610,9019-01
Danske Invest Danmark Akk WOver middel12,841,7813,7615,0521,0910,8319-01
Danske Invest Danmark Akk KL DKKOver middel12,861,7613,4514,9421,0310,8019-01
Nykredit Invest Danske AktierMiddel12,872,0915,0917,1320,1811,0219-01
PFA Invest Danske AktierMiddel13,231,2014,0416,7520,13-19-01
Nordea Invest Danmark UdbUnder middel11,961,2713,5615,6820,0111,6819-01
I alt
797
1-20 af 797første | forrige | næste | sidste
Vis:
Investeringsafdelingernes indre værdi (NAV) opdateres i videst mulig omfang dagligt. Se opdateringstidspunktet for indre værdi her. Selve resultaterne, herunder afkastberegninger, er baseret på indre værdier (NAV) per seneste opdatering og vises i procent for de pågældende perioder. Sorteringsrækkefølgen (A-Z eller Z-A) på listen ændres ved et klik på kolonneoverskrifterne.