Vis fonde

Dette værktøj giver dig mulighed for at søge og rangerer fonde i Morningstar Danmarks database.
  • Vælg en Morningstar kategori i den første drop-down boks, for at se fonde med sammenlignlig investeringsstrategi.
  • Vælg en investeringsforening fra forenings drop-down boksen, for at se de fonde der er tilgængelige fra denne forening.
  • Skriv en sætning i tekstfeltet for at se alle fonde med denne i deres navn.
  • Vælg et univers i fonds drop-down boksen, for at kredse dig ind på en special type fond.
  • Klik Søg for at de fonde der opfylder dine kriteria.
  • Klik på en kolonne overskrift for at rangerer de viste data.
  • Klik på Korte afkast, Afkast, Portefølje eller Omkostninger; for at få vist yderligere data.
  • Kør musen over data kolonnerne for yderligere detailjer.
×

Overblik
Korte afkast
Afkast
Portefølje
Omkostninger
 FondsnavnMorningstar
risiko(Rel
til kategori)
3 år
std. afv.
ÅTD
%
1 år
%
3 år
%
5 år
%
10 år
%
NAV
dato
Fundamental Invest Stock PickHøj13,322,77-7,8110,4825,74-20-06
Danske Invest Teknologi KLMiddel15,9423,3831,2818,9324,6417,0520-06
Nordea Invest Danske Aktier FokusOver middel10,56-1,13-1,029,9123,6414,0120-06
Danske Invest Bioteknologi KLOver middel25,9021,5923,844,0023,3024,4520-06
Nykredit Invest Engros Danske Fokusaktier - KLOver middel12,533,94-2,2611,9822,51-19-06
Nykredit Invest Danske FokusaktierOver middel12,374,55-1,8811,3621,78-20-06
Danske Invest Danmark Indeks Small Cap KL DKK dUnder middel11,6612,5715,4317,9820,9910,3320-06
Danske Invest Danmark Indeks Small Cap DKK W dUnder middel11,6612,5015,4117,9720,9810,3320-06
Danske Invest Danmark Fokus KL DKK W dOver middel11,150,49-4,117,5320,6710,6220-06
Danske Invest Danmark Fokus KL DKK dOver middel11,160,50-4,397,4320,6010,5920-06
BIL Danmark Danske Small Cap Aktier KL WHøj13,45-6,29-10,3710,7520,4911,5220-06
BIL Danmark Danske Small Cap Aktier KL AHøj13,49-6,86-10,9510,5120,3311,4420-06
Handelsinvest Danmark UdbOver middel11,691,63-0,0510,7220,2812,5420-06
Danske Invest Danmark KL DKK W dMiddel11,181,88-1,168,8220,2310,4220-06
Danske Invest Danmark KL DKK dMiddel11,192,03-1,268,7920,2110,4120-06
Danske Invest Danmark Akk WMiddel11,202,07-1,038,7320,1010,3720-06
Danske Invest Danmark Akk KL DKKMiddel11,221,84-1,508,5619,9810,3220-06
Nykredit Invest Danske AktierMiddel11,482,35-1,3810,6919,3510,4220-06
Sparinvest INDEX USA Growth KLMiddel12,7914,4919,2112,3119,3513,7820-06
Nykredit Invest Danske Aktier AkkUnder middel11,421,99-1,8910,3919,0610,3120-06
I alt
843
1-20 af 843første | forrige | næste | sidste
Vis:
Investeringsafdelingernes indre værdi (NAV) opdateres i videst mulig omfang dagligt. Se opdateringstidspunktet for indre værdi her. Selve resultaterne, herunder afkastberegninger, er baseret på indre værdier (NAV) per seneste opdatering og vises i procent for de pågældende perioder. Sorteringsrækkefølgen (A-Z eller Z-A) på listen ændres ved et klik på kolonneoverskrifterne.