Ved at bruge sitet accepterer du Morningstar anvender cookies. Læs mere om Morningstars politik for cookies og lokal lagring:

Vis fonde

Dette værktøj giver dig mulighed for at søge og rangerer fonde i Morningstar Danmarks database.
  • Vælg en Morningstar kategori i den første drop-down boks, for at se fonde med sammenlignlig investeringsstrategi.
  • Vælg en investeringsforening fra forenings drop-down boksen, for at se de fonde der er tilgængelige fra denne forening.
  • Skriv en sætning i tekstfeltet for at se alle fonde med denne i deres navn.
  • Vælg et univers i fonds drop-down boksen, for at kredse dig ind på en special type fond.
  • Klik Søg for at de fonde der opfylder dine kriteria.
  • Klik på en kolonne overskrift for at rangerer de viste data.
  • Klik på Korte afkast, Afkast, Portefølje eller Omkostninger; for at få vist yderligere data.
  • Kør musen over data kolonnerne for yderligere detailjer.
×

Overblik
Korte afkast
Afkast
Portefølje
Omkostninger
 FondsnavnMorningstar
risiko(Rel
til kategori)
3 år
std. afv.
ÅTD
%
1 år
%
3 år
%
5 år
%
10 år
%
NAV
dato
Fundamental Invest Stock PickHøj14,989,6127,1329,6734,25-23-02
BIL Danmark Danske Small Cap AktierHøj14,859,7922,3322,4027,589,9923-02
Nordea Invest Danske Aktier FokusHøj13,296,1013,6222,6626,6711,6623-02
Nykredit Invest Engros Danske Fokusaktier - KLOver middel13,447,0917,3522,3925,41-22-02
Nykredit Invest Danske FokusaktierMiddel13,347,6016,7021,8524,32-23-02
Danske Invest BioteknologiOver middel29,778,3720,5614,3523,8818,3723-02
Danske Invest Danmark FokusHøj13,226,2912,2619,4723,878,8823-02
Handelsinvest Danmark UdbOver middel13,316,2115,4418,0322,8710,0123-02
Danske Invest DanmarkOver middel12,975,8512,8518,2722,428,0823-02
Formuepleje Penta-14,958,7642,9617,5822,320,2823-02
Danske Invest Danmark AkkMiddel13,025,9112,5318,0022,218,0523-02
Nordea Invest Danmark UdbUnder middel12,186,1412,6717,6421,718,9223-02
Nykredit Invest Danske AktierMiddel12,586,9219,5517,9621,607,9823-02
Nykredit Invest Danske Aktier AkkUnder middel12,536,9119,3417,8821,468,0423-02
Carnegie WorldWide/Danske Aktier UdbMiddel12,346,7913,0316,4220,569,3923-02
Gudme Raaschou Danske Aktier UdbMiddel12,646,6212,5415,7320,45-23-02
Absalon Invest Danske AktierUnder middel12,635,4212,4016,8720,42-23-02
Jyske Invest Danske Aktier Inc KLMiddel12,656,2415,5217,0620,405,9623-02
SEBinvest Danske AktierUnder middel12,735,8212,6816,9420,349,2523-02
LI Aktier DanmarkMiddel12,696,9615,0715,3220,28-23-02
I alt
617
1-20 af 617første | forrige | næste | sidste
Vis:
Investeringsafdelingernes indre værdi (NAV) opdateres i videst mulig omfang dagligt. Se opdateringstidspunktet for indre værdi her. Selve resultaterne, herunder afkastberegninger, er baseret på indre værdier (NAV) per seneste opdatering og vises i procent for de pågældende perioder. Sorteringsrækkefølgen (A-Z eller Z-A) på listen ændres ved et klik på kolonneoverskrifterne.