Ved at bruge sitet accepterer du Morningstar anvender cookies. Læs mere om Morningstars politik for cookies og lokal lagring:

Vis fonde

Dette værktøj giver dig mulighed for at søge og rangerer fonde i Morningstar Danmarks database.
  • Vælg en Morningstar kategori i den første drop-down boks, for at se fonde med sammenlignlig investeringsstrategi.
  • Vælg en investeringsforening fra forenings drop-down boksen, for at se de fonde der er tilgængelige fra denne forening.
  • Skriv en sætning i tekstfeltet for at se alle fonde med denne i deres navn.
  • Vælg et univers i fonds drop-down boksen, for at kredse dig ind på en special type fond.
  • Klik Søg for at de fonde der opfylder dine kriteria.
  • Klik på en kolonne overskrift for at rangerer de viste data.
  • Klik på Korte afkast, Afkast, Portefølje eller Omkostninger; for at få vist yderligere data.
  • Kør musen over data kolonnerne for yderligere detailjer.
×

Overblik
Korte afkast
Afkast
Portefølje
Omkostninger
 FondsnavnMorningstar
risiko(Rel
til kategori)
3 år
std. afv.
ÅTD
%
1 år
%
3 år
%
5 år
%
10 år
%
NAV
dato
Fundamental Invest Stock PickHøj14,936,8711,3623,2734,26-17-11
BIL Danmark Danske Small Cap Aktier KL WHøj13,939,6614,7223,3527,7710,5717-11
BIL Danmark Danske Small Cap Aktier KL AHøj13,939,4114,4623,2527,7110,5417-11
Nordea Invest Danske Aktier FokusOver middel12,3914,1220,6521,2627,0912,9517-11
Nykredit Invest Engros Danske Fokusaktier - KLOver middel13,4713,8020,3120,9825,75-16-11
Nykredit Invest Danske FokusaktierMiddel13,3412,1717,9320,1424,13-17-11
Danske Invest Teknologi KLMiddel15,5131,7933,2719,4324,0513,5117-11
Danske Invest Danmark Fokus KL DKK W dHøj12,6510,5016,7716,4623,999,5217-11
Danske Invest Danmark Fokus KL DKK dOver middel12,6610,2516,5016,3723,949,5017-11
Danske Invest Bioteknologi KLOver middel28,1219,8410,508,5123,6220,1117-11
Handelsinvest Danmark UdbOver middel12,4813,6721,0918,9323,1310,8817-11
Danske Invest Danmark KL DKK W dOver middel12,3112,8019,2416,7623,119,0017-11
Danske Invest Danmark KL DKK dOver middel12,3212,5919,0216,6923,068,9817-11
Danske Invest Danmark Akk WMiddel12,3412,6419,0416,4322,888,9617-11
Danske Invest Danmark Akk KL DKKMiddel12,3512,4318,8216,3522,838,9417-11
Danske Invest Danmark Indeks Small Cap DKK W dMiddel12,1019,4022,4121,8522,476,5617-11
Danske Invest Danmark Indeks Small Cap KL DKK dMiddel12,1019,3622,3721,8322,466,5517-11
PFA Invest Danske AktierMiddel12,6912,7120,3618,0121,94-17-11
Nykredit Invest Danske AktierMiddel12,2814,6321,4818,5421,828,9917-11
Nordea Invest Danmark UdbUnder middel11,5312,9719,0716,8121,789,8017-11
I alt
794
1-20 af 794første | forrige | næste | sidste
Vis:
Investeringsafdelingernes indre værdi (NAV) opdateres i videst mulig omfang dagligt. Se opdateringstidspunktet for indre værdi her. Selve resultaterne, herunder afkastberegninger, er baseret på indre værdier (NAV) per seneste opdatering og vises i procent for de pågældende perioder. Sorteringsrækkefølgen (A-Z eller Z-A) på listen ændres ved et klik på kolonneoverskrifterne.