Ved at bruge sitet accepterer du Morningstar anvender cookies. Læs mere om Morningstars politik for cookies og lokal lagring:

Vis fonde

Dette værktøj giver dig mulighed for at søge og rangerer fonde i Morningstar Danmarks database.
  • Vælg en Morningstar kategori i den første drop-down boks, for at se fonde med sammenlignlig investeringsstrategi.
  • Vælg en investeringsforening fra forenings drop-down boksen, for at se de fonde der er tilgængelige fra denne forening.
  • Skriv en sætning i tekstfeltet for at se alle fonde med denne i deres navn.
  • Vælg et univers i fonds drop-down boksen, for at kredse dig ind på en special type fond.
  • Klik Søg for at de fonde der opfylder dine kriteria.
  • Klik på en kolonne overskrift for at rangerer de viste data.
  • Klik på Korte afkast, Afkast, Portefølje eller Omkostninger; for at få vist yderligere data.
  • Kør musen over data kolonnerne for yderligere detailjer.
×

Overblik
Korte afkast
Afkast
Portefølje
Omkostninger
 FondsnavnMorningstar
risiko(Rel
til kategori)
3 år
std. afv.
ÅTD
%
1 år
%
3 år
%
5 år
%
10 år
%
NAV
dato
Fundamental Invest Stock PickHøj15,1419,1324,9228,3336,61-27-07
BIL Danmark Danske Small Cap AktierHøj14,7217,4428,2122,2129,449,3027-07
Nordea Invest Danske Aktier FokusHøj12,6016,4319,0321,5028,5612,6627-07
Nykredit Invest Engros Danske Fokusaktier - KLOver middel13,4418,8820,4423,1027,55-26-07
Nykredit Invest Danske FokusaktierMiddel13,3118,8219,6422,5525,99-27-07
Danske Invest Danmark Fokus KL DKK d W-12,8116,7818,0218,7125,359,4127-07
Danske Invest Danmark Fokus KL DKK dHøj12,8116,7317,9718,6925,349,4127-07
Handelsinvest Danmark UdbOver middel12,7417,0919,7218,7624,5910,5027-07
Danske Invest Danmark KL DKK W d-12,4616,8217,1418,1624,038,6227-07
Danske Invest Danmark KL DKK dOver middel12,4616,7817,1018,1524,028,6127-07
Danske Invest Danmark Akk W-12,4816,7016,9217,9023,798,5827-07
Danske Invest Danmark Akk KL DKKMiddel12,4816,6616,8817,8823,788,5827-07
Nykredit Invest Danske AktierMiddel12,4019,2121,9719,6422,998,6227-07
Nordea Invest Danmark UdbUnder middel11,6916,1017,7117,4522,989,4527-07
Nykredit Invest Danske Aktier AkkUnder middel12,3218,8621,5219,5322,848,7427-07
C WorldWide Danmark KLMiddel11,9516,9619,5916,3122,139,8727-07
Maj Invest Danske Aktier WMiddel12,2422,2224,9416,9822,048,7027-07
Maj Invest Danske AktierMiddel12,2422,1824,8916,9622,038,7027-07
Absalon Invest Danske AktierMiddel12,1215,9916,9617,1821,89-27-07
Jyske Invest Danske Aktier Inc KLMiddel12,1516,0219,7717,1521,756,4027-07
I alt
756
1-20 af 756første | forrige | næste | sidste
Vis:
Investeringsafdelingernes indre værdi (NAV) opdateres i videst mulig omfang dagligt. Se opdateringstidspunktet for indre værdi her. Selve resultaterne, herunder afkastberegninger, er baseret på indre værdier (NAV) per seneste opdatering og vises i procent for de pågældende perioder. Sorteringsrækkefølgen (A-Z eller Z-A) på listen ændres ved et klik på kolonneoverskrifterne.