Ved at bruge sitet accepterer du Morningstar anvender cookies. Læs mere om Morningstars politik for cookies og lokal lagring:

Vis fonde

Dette værktøj giver dig mulighed for at søge og rangerer fonde i Morningstar Danmarks database.
  • Vælg en Morningstar kategori i den første drop-down boks, for at se fonde med sammenlignlig investeringsstrategi.
  • Vælg en investeringsforening fra forenings drop-down boksen, for at se de fonde der er tilgængelige fra denne forening.
  • Skriv en sætning i tekstfeltet for at se alle fonde med denne i deres navn.
  • Vælg et univers i fonds drop-down boksen, for at kredse dig ind på en special type fond.
  • Klik Søg for at de fonde der opfylder dine kriteria.
  • Klik på en kolonne overskrift for at rangerer de viste data.
  • Klik på Korte afkast, Afkast, Portefølje eller Omkostninger; for at få vist yderligere data.
  • Kør musen over data kolonnerne for yderligere detailjer.
×

Overblik
Korte afkast
Afkast
Portefølje
Omkostninger
 FondsnavnMorningstar
risiko(Rel
til kategori)
3 år
std. afv.
ÅTD
%
1 år
%
3 år
%
5 år
%
10 år
%
NAV
dato
Fundamental Invest Stock PickHøj14,9514,1431,6431,5134,88-29-03
Nordea Invest Danske Aktier FokusHøj12,657,7714,9421,9027,3112,3129-03
BIL Danmark Danske Small Cap AktierHøj14,969,5822,5822,0626,9610,1929-03
Nykredit Invest Engros Danske Fokusaktier - KLOver middel13,2410,1419,3123,0326,28-29-03
Nykredit Invest Danske FokusaktierMiddel13,139,7218,5022,0424,81-29-03
Danske Invest Danmark FokusHøj12,848,0413,0719,1024,649,3429-03
Danske Invest BioteknologiOver middel29,9614,0431,6619,5324,2019,3629-03
Handelsinvest Danmark UdbMiddel12,747,4916,0318,0123,4610,4429-03
Danske Invest DanmarkOver middel12,497,4113,0718,1523,198,4629-03
Danske Invest Danmark AkkMiddel12,527,3412,8017,8722,988,4129-03
Nordea Invest Danmark UdbUnder middel11,637,5013,3117,3322,249,3129-03
Nykredit Invest Danske AktierMiddel12,239,5921,5418,7922,018,5129-03
Nykredit Invest Danske Aktier AkkUnder middel12,189,3421,1918,6521,868,5329-03
Formuepleje Penta-15,417,2732,4717,3021,490,5829-03
Absalon Invest Danske AktierUnder middel12,077,3712,9916,8021,26-29-03
C WorldWide Danmark KLMiddel11,977,8913,1316,4121,129,6729-03
Gudme Raaschou Danske Aktier UdbMiddel12,217,9013,5815,7320,88-29-03
Jyske Invest Danske Aktier Inc KLOver middel12,156,5715,2416,8220,736,3029-03
LI Aktier DanmarkMiddel12,308,2515,4115,3620,64-29-03
SEBinvest Danske AktierUnder middel12,216,5613,0216,4620,489,6729-03
I alt
617
1-20 af 617første | forrige | næste | sidste
Vis:
Investeringsafdelingernes indre værdi (NAV) opdateres i videst mulig omfang dagligt. Se opdateringstidspunktet for indre værdi her. Selve resultaterne, herunder afkastberegninger, er baseret på indre værdier (NAV) per seneste opdatering og vises i procent for de pågældende perioder. Sorteringsrækkefølgen (A-Z eller Z-A) på listen ændres ved et klik på kolonneoverskrifterne.