Vis fonde

Dette værktøj giver dig mulighed for at søge og rangerer fonde i Morningstar Danmarks database.
  • Vælg en Morningstar kategori i den første drop-down boks, for at se fonde med sammenlignlig investeringsstrategi.
  • Vælg en investeringsforening fra forenings drop-down boksen, for at se de fonde der er tilgængelige fra denne forening.
  • Skriv en sætning i tekstfeltet for at se alle fonde med denne i deres navn.
  • Vælg et univers i fonds drop-down boksen, for at kredse dig ind på en special type fond.
  • Klik Søg for at de fonde der opfylder dine kriteria.
  • Klik på en kolonne overskrift for at rangerer de viste data.
  • Klik på Korte afkast, Afkast, Portefølje eller Omkostninger; for at få vist yderligere data.
  • Kør musen over data kolonnerne for yderligere detailjer.
×

Overblik
Korte afkast
Afkast
Portefølje
Omkostninger
 FondsnavnMorningstar
risiko(Rel
til kategori)
3 år
std. afv.
ÅTD
%
1 år
%
3 år
%
5 år
%
10 år
%
NAV
dato
Fundamental Invest Stock PickHøj12,79-0,92-10,376,5623,39-17-08
Danske Invest Teknologi Indeks KLMiddel15,6324,3935,5819,7123,3316,9417-08
Danske Invest Bioteknologi Indeks KLOver middel26,0325,4235,385,4522,3522,1317-08
Nordea Invest Danske Aktier FokusMiddel10,140,081,548,1720,9414,8317-08
Nykredit Invest Engros Danske Fokusaktier - KLOver middel12,216,652,1110,5220,84-16-08
Nordea Invest Indien UdbUnder middel16,10-4,034,398,6519,87-17-08
Nykredit Invest Danske FokusaktierOver middel12,096,072,199,6419,73-17-08
Sparinvest INDEX USA Growth KLMiddel12,5018,5526,8613,0019,1313,7816-08
Danske Invest Danmark Indeks Small Cap DKK W dOver middel11,4213,0517,7015,9318,9310,8917-08
Danske Invest Danmark Indeks Small Cap KL DKK dOver middel11,4212,9817,5815,8918,9010,8817-08
Handelsinvest Danmark UdbOver middel11,543,723,949,2318,1013,2817-08
Danske Invest Danmark Fokus KL DKK W dOver middel11,051,85-0,995,9117,8311,1917-08
Danske Invest Danmark Fokus KL DKK dOver middel11,061,48-1,575,6717,6711,1117-08
Danske Invest Danmark KL DKK W dMiddel11,083,011,757,4117,4010,9517-08
Nykredit Invest Danske AktierMiddel11,262,871,079,1517,3211,0317-08
Danske Invest Danmark Akk WMiddel11,073,201,907,3317,3010,9117-08
Danske Invest Danmark KL DKK dMiddel11,092,711,267,2217,2710,8917-08
Danske Invest Danmark Akk KL DKKMiddel11,082,881,407,1317,1710,8517-08
Jyske Invest Indiske Aktier KLMiddel15,530,728,215,4117,088,7217-08
Nykredit Invest Danske Aktier AkkUnder middel11,212,520,588,8417,0410,8117-08
I alt
866
1-20 af 866første | forrige | næste | sidste
Vis:
Investeringsafdelingernes indre værdi (NAV) opdateres i videst mulig omfang dagligt. Se opdateringstidspunktet for indre værdi her. Selve resultaterne, herunder afkastberegninger, er baseret på indre værdier (NAV) per seneste opdatering og vises i procent for de pågældende perioder. Sorteringsrækkefølgen (A-Z eller Z-A) på listen ændres ved et klik på kolonneoverskrifterne.