Vis fonde

Dette værktøj giver dig mulighed for at søge og rangerer fonde i Morningstar Danmarks database.
  • Vælg en Morningstar kategori i den første drop-down boks, for at se fonde med sammenlignlig investeringsstrategi.
  • Vælg en investeringsforening fra forenings drop-down boksen, for at se de fonde der er tilgængelige fra denne forening.
  • Skriv en sætning i tekstfeltet for at se alle fonde med denne i deres navn.
  • Vælg et univers i fonds drop-down boksen, for at kredse dig ind på en special type fond.
  • Klik Søg for at de fonde der opfylder dine kriteria.
  • Klik på en kolonne overskrift for at rangerer de viste data.
  • Klik på Korte afkast, Afkast, Portefølje eller Omkostninger; for at få vist yderligere data.
  • Kør musen over data kolonnerne for yderligere detailjer.
×

Overblik
Korte afkast
Afkast
Portefølje
Omkostninger
 FondsnavnMorningstar
risiko(Rel
til kategori)
3 år
std. afv.
ÅTD
%
1 år
%
3 år
%
5 år
%
10 år
%
NAV
dato
Danske Invest Teknologi Indeks KLMiddel15,6523,8132,5318,9322,9018,3413-07
Danske Invest Bioteknologi Indeks KLOver middel25,8924,4529,783,6220,2824,6913-07
ProCapture Japan Index Fund - Akkumulerende, klasse DKK W--3,4829,17---31-03
BLS Invest Danske Aktier KLLav10,5720,0622,7813,1416,3613,9313-07
Sparinvest INDEX USA Growth KLMiddel12,5914,6921,5112,3817,7814,7212-07
Formuepleje ForbrugsaktierMiddel13,2415,3821,189,137,94-13-07
BLS Invest Globale Aktier AkkOver middel12,2410,1319,6413,31--13-07
Danske Invest Danmark Indeks Small Cap KL DKK dUnder middel11,5214,0219,3716,5820,4511,4113-07
Danske Invest Danmark Indeks Small Cap DKK W dUnder middel11,5313,9419,3416,5720,4511,4013-07
BLS Invest Globale Aktier KLMiddel11,379,8919,0413,5314,11-13-07
Nordea Invest Global StarsMiddel12,069,7118,469,6611,6111,9213-07
MS Invest Value AktierMiddel11,898,4918,339,2111,0411,5213-07
Absalon Invest RuslandUnder middel17,209,3417,6112,726,721,1513-07
Sparinvest INDEX USA Small Cap KLUnder middel14,7012,2516,6510,1514,6214,3312-07
Nordea Invest Kina IncMiddel16,422,8916,627,4713,778,8813-07
Maj Invest Vækstaktier WMiddel11,838,4416,217,4110,9210,3413-07
Handelsinvest NordamerikaLav12,6510,8115,739,15--13-07
Maj Invest VækstaktierMiddel11,788,1815,717,2510,8210,2913-07
BankInvest USA Small Cap Aktier WUnder middel15,1113,6615,366,68--13-07
Investin K Invest Globale Aktier II--8,9915,26---12-07
I alt
858
1-20 af 858første | forrige | næste | sidste
Vis:
Investeringsafdelingernes indre værdi (NAV) opdateres i videst mulig omfang dagligt. Se opdateringstidspunktet for indre værdi her. Selve resultaterne, herunder afkastberegninger, er baseret på indre værdier (NAV) per seneste opdatering og vises i procent for de pågældende perioder. Sorteringsrækkefølgen (A-Z eller Z-A) på listen ændres ved et klik på kolonneoverskrifterne.