Ved at bruge sitet accepterer du Morningstar anvender cookies. Læs mere om Morningstars politik for cookies og lokal lagring:

Vis fonde

Dette værktøj giver dig mulighed for at søge og rangerer fonde i Morningstar Danmarks database.
  • Vælg en Morningstar kategori i den første drop-down boks, for at se fonde med sammenlignlig investeringsstrategi.
  • Vælg en investeringsforening fra forenings drop-down boksen, for at se de fonde der er tilgængelige fra denne forening.
  • Skriv en sætning i tekstfeltet for at se alle fonde med denne i deres navn.
  • Vælg et univers i fonds drop-down boksen, for at kredse dig ind på en special type fond.
  • Klik Søg for at de fonde der opfylder dine kriteria.
  • Klik på en kolonne overskrift for at rangerer de viste data.
  • Klik på Korte afkast, Afkast, Portefølje eller Omkostninger; for at få vist yderligere data.
  • Kør musen over data kolonnerne for yderligere detailjer.
×

Overblik
Korte afkast
Afkast
Portefølje
Omkostninger
 FondsnavnMorningstar
risiko(Rel
til kategori)
3 år
std. afv.
ÅTD
%
1 år
%
3 år
%
5 år
%
10 år
%
NAV
dato
Absalon Invest RuslandUnder middel25,62-1,3146,8611,913,240,7429-03
Nordea Invest Indien UdbMiddel19,0515,1638,9522,0514,76-29-03
Sydinvest BRIK Inc KLOver middel16,979,2837,8113,214,515,1129-03
Sydinvest BRIK Akk KLOver middel16,799,1837,7013,454,825,0529-03
Sparinvest Value Emerging Markets KLHøj16,7712,3536,6111,914,20-29-03
Danske Invest Latinamerika KLOver middel22,3212,7735,996,021,375,0729-03
Formuepleje Penta-15,417,2732,4717,3021,490,5829-03
Handelsinvest Fjernøsten UdbOver middel15,9513,2332,4516,8012,69-29-03
Danske Invest BioteknologiOver middel29,9614,0431,6619,5324,2019,3629-03
Fundamental Invest Stock PickHøj14,9514,1431,6431,5134,88-29-03
Handelsinvest Latinamerika UdbUnder middel19,5010,1531,463,97-0,96-29-03
Handelsinvest Kina UdbMiddel18,5712,8531,4418,9712,616,9329-03
Fundamental Invest Stock Pick IIHøj14,9213,7631,1230,83--29-03
MMI Japan - Lazard UdbHøj17,135,8630,9214,9110,771,5429-03
MMI Japan - Lazard AkkHøj17,155,8230,8915,0610,941,7929-03
Handelsinvest NordamerikaMiddel15,105,6430,3317,3916,93-29-03
Danske Invest Kina KLUnder middel19,7211,5930,0016,06--29-03
Nordea Invest Klima og Miljø UdbOver middel14,736,6329,8013,4215,17-29-03
Nordea Invest Nordic Small Cap UdbUnder middel13,007,5529,5816,8717,099,3029-03
Danske Invest Teknologi KLMiddel15,6711,7329,1920,5218,2412,1029-03
I alt
617
1-20 af 617første | forrige | næste | sidste
Vis:
Investeringsafdelingernes indre værdi (NAV) opdateres i videst mulig omfang dagligt. Se opdateringstidspunktet for indre værdi her. Selve resultaterne, herunder afkastberegninger, er baseret på indre værdier (NAV) per seneste opdatering og vises i procent for de pågældende perioder. Sorteringsrækkefølgen (A-Z eller Z-A) på listen ændres ved et klik på kolonneoverskrifterne.