Ved at bruge sitet accepterer du Morningstar anvender cookies. Læs mere om Morningstars politik for cookies og lokal lagring:

Vis fonde

Dette værktøj giver dig mulighed for at søge og rangerer fonde i Morningstar Danmarks database.
  • Vælg en Morningstar kategori i den første drop-down boks, for at se fonde med sammenlignlig investeringsstrategi.
  • Vælg en investeringsforening fra forenings drop-down boksen, for at se de fonde der er tilgængelige fra denne forening.
  • Skriv en sætning i tekstfeltet for at se alle fonde med denne i deres navn.
  • Vælg et univers i fonds drop-down boksen, for at kredse dig ind på en special type fond.
  • Klik Søg for at de fonde der opfylder dine kriteria.
  • Klik på en kolonne overskrift for at rangerer de viste data.
  • Klik på Korte afkast, Afkast, Portefølje eller Omkostninger; for at få vist yderligere data.
  • Kør musen over data kolonnerne for yderligere detailjer.
×

Overblik
Korte afkast
Afkast
Portefølje
Omkostninger
 FondsnavnMorningstar
risiko(Rel
til kategori)
3 år
std. afv.
ÅTD
%
1 år
%
3 år
%
5 år
%
10 år
%
NAV
dato
Absalon Invest RuslandUnder middel25,602,1668,778,773,570,9923-02
Danske Invest Latinamerika KLOver middel22,1413,2358,199,170,904,8723-02
Sydinvest BRIK Inc KLOver middel17,3511,3355,1714,663,674,8423-02
Sydinvest BRIK Akk KLOver middel17,1811,2655,0514,963,974,7723-02
Handelsinvest Latinamerika UdbUnder middel19,1614,4348,337,44-0,51-23-02
Sparinvest Value Emerging Markets KLHøj16,6312,3545,3212,323,06-22-02
Danske Invest Østeuropa KLOver middel18,055,1344,497,143,31-0,0923-02
Investin K Invest US Small Cap Aktier--2,2344,34---22-02
Formuepleje Penta-14,958,7642,9617,5822,320,2823-02
Nordea Invest Indien UdbMiddel18,9710,5542,9624,6311,61-23-02
Sparinvest INDEX USA Small Cap KLUnder middel15,725,1440,9218,3018,339,7222-02
Nordea Invest Østeuropa UdbMiddel19,573,4238,343,39-1,49-2,2523-02
MMI Japan - Lazard AkkOver middel17,246,2638,1013,1511,441,3823-02
MMI Japan - Lazard UdbOver middel17,236,3038,0713,0311,231,1423-02
Nordea Invest Emerging Stars--10,2438,01---23-02
Nordea Invest Emerging Markets UdbOver middel15,579,7437,9611,605,834,1823-02
Nordea Invest Klima og Miljø UdbOver middel14,865,9737,6213,6015,08-23-02
Handelsinvest Kina UdbMiddel18,4514,0537,3818,7910,446,6123-02
Sparinvest INDEX Emerging Markets KLMiddel14,5410,7437,0111,575,02-22-02
Handelsinvest NordamerikaMiddel14,937,3036,4918,2518,15-23-02
I alt
617
1-20 af 617første | forrige | næste | sidste
Vis:
Investeringsafdelingernes indre værdi (NAV) opdateres i videst mulig omfang dagligt. Se opdateringstidspunktet for indre værdi her. Selve resultaterne, herunder afkastberegninger, er baseret på indre værdier (NAV) per seneste opdatering og vises i procent for de pågældende perioder. Sorteringsrækkefølgen (A-Z eller Z-A) på listen ændres ved et klik på kolonneoverskrifterne.