Ved at bruge sitet accepterer du Morningstar anvender cookies. Læs mere om Morningstars politik for cookies og lokal lagring:

Vis fonde

Dette værktøj giver dig mulighed for at søge og rangerer fonde i Morningstar Danmarks database.
  • Vælg en Morningstar kategori i den første drop-down boks, for at se fonde med sammenlignlig investeringsstrategi.
  • Vælg en investeringsforening fra forenings drop-down boksen, for at se de fonde der er tilgængelige fra denne forening.
  • Skriv en sætning i tekstfeltet for at se alle fonde med denne i deres navn.
  • Vælg et univers i fonds drop-down boksen, for at kredse dig ind på en special type fond.
  • Klik Søg for at de fonde der opfylder dine kriteria.
  • Klik på en kolonne overskrift for at rangerer de viste data.
  • Klik på Korte afkast, Afkast, Portefølje eller Omkostninger; for at få vist yderligere data.
  • Kør musen over data kolonnerne for yderligere detailjer.
×

Overblik
Korte afkast
Afkast
Portefølje
Omkostninger
 FondsnavnMorningstar
risiko(Rel
til kategori)
3 år
std. afv.
ÅTD
%
1 år
%
3 år
%
5 år
%
10 år
%
NAV
dato
BankInvest Asiatiske Aktier W-15,023,2834,2210,1510,29-18-01
BankInvest Asiatiske Aktier-14,973,2433,7610,0210,21-18-01
Nordea Invest Kina IncUnder middel17,414,8733,7212,2112,78-18-01
Handelsinvest Kina UdbUnder middel17,455,9433,6916,8014,396,2418-01
Jyske Invest Kinesiske Aktier KLMiddel19,207,8732,879,369,176,0218-01
Jyske Invest Chinese Equities Acc CLMiddel19,228,0032,839,328,835,4718-01
C WorldWide Asien KL CHøj16,353,1032,1212,9715,959,1518-01
Handelsinvest Fjernøsten UdbOver middel15,403,0631,6715,3713,89-18-01
Nordea Invest Fjernøsten UdbOver middel16,462,1631,5911,2411,147,2318-01
C WorldWide Asien KL AHøj16,353,0731,5712,8115,869,1018-01
Danske Invest Europe Small Cap AKK KL DKK--3,4531,37---18-01
Danske Invest Europa Small Cap KL DKK dOver middel13,863,4631,3417,4514,9711,2018-01
Wealth Invest AKL SEB Emerging Market Equities (Hermes) EURHøj14,822,7530,946,303,51-18-01
Wealth Invest AKL SEB Emerging Market Equities (Hermes) DKK IHøj14,932,7630,906,323,53-18-01
Wealth Invest AKL SEB Emerging Market Equities (Hermes) DKK POver middel14,852,7130,336,173,44-18-01
C WorldWide Emerging Markets KLOver middel15,342,4529,8010,03--18-01
Danske Invest Kina KL DKK dUnder middel18,546,9429,7311,95--18-01
Gudme Raaschou Emerging Markets Aktier UdbOver middel14,443,8629,099,607,01-18-01
Nordea Invest Emerging Stars--2,2128,94---18-01
Danske Invest Tyskland KL DKK W dMiddel13,173,7128,7012,3714,7910,4318-01
I alt
797
1-20 af 797første | forrige | næste | sidste
Vis:
Investeringsafdelingernes indre værdi (NAV) opdateres i videst mulig omfang dagligt. Se opdateringstidspunktet for indre værdi her. Selve resultaterne, herunder afkastberegninger, er baseret på indre værdier (NAV) per seneste opdatering og vises i procent for de pågældende perioder. Sorteringsrækkefølgen (A-Z eller Z-A) på listen ændres ved et klik på kolonneoverskrifterne.