Vis fonde

Dette værktøj giver dig mulighed for at søge og rangerer fonde i Morningstar Danmarks database.
  • Vælg en Morningstar kategori i den første drop-down boks, for at se fonde med sammenlignlig investeringsstrategi.
  • Vælg en investeringsforening fra forenings drop-down boksen, for at se de fonde der er tilgængelige fra denne forening.
  • Skriv en sætning i tekstfeltet for at se alle fonde med denne i deres navn.
  • Vælg et univers i fonds drop-down boksen, for at kredse dig ind på en special type fond.
  • Klik Søg for at de fonde der opfylder dine kriteria.
  • Klik på en kolonne overskrift for at rangerer de viste data.
  • Klik på Korte afkast, Afkast, Portefølje eller Omkostninger; for at få vist yderligere data.
  • Kør musen over data kolonnerne for yderligere detailjer.
×

Overblik
Korte afkast
Afkast
Portefølje
Omkostninger
 FondsnavnMorningstar
risiko(Rel
til kategori)
3 år
std. afv.
ÅTD
%
1 år
%
3 år
%
5 år
%
10 år
%
NAV
dato
ProCapture Japan Index Fund KL DKK--3,4829,17---31-03
Jyske Invest Kinesiske Aktier KLMiddel18,0610,7127,764,429,967,3518-05
Jyske Invest Chinese Equities Acc CLMiddel18,0611,1326,552,819,877,2422-05
Nordea Invest Kina IncUnder middel16,236,9226,347,6313,30-18-05
Danske Invest Teknologi KLMiddel15,2814,7526,3017,1021,6415,5818-05
Handelsinvest Kina UdbMiddel16,666,9725,7210,6315,477,2218-05
Danske Invest Bioteknologi KLOver middel26,3612,9621,702,7119,1323,1918-05
BLS Invest Globale Aktier AkkOver middel12,239,1120,9613,42--18-05
Danske Invest Kina KL DKK dUnder middel17,446,3220,665,42--18-05
BLS Invest Globale Aktier KLMiddel11,398,6620,1013,5713,78-18-05
Handelsinvest Fjernøsten UdbOver middel14,583,1919,8911,7812,58-18-05
BLS Invest Danske Aktier KLLav10,9914,6519,7411,8215,8011,1318-05
Danske Invest Danmark Indeks Small Cap KL DKK dUnder middel11,5610,3018,7016,8719,849,1318-05
Danske Invest Danmark Indeks Small Cap DKK W dUnder middel11,5710,2118,6616,8619,849,1318-05
C WorldWide Asien KL CHøj15,670,8218,378,6512,2110,3918-05
C WorldWide Asien KL AHøj15,650,3917,398,3512,0210,2918-05
SEBinvest AKL Japan Hybrid IMiddel12,084,9117,3610,739,655,4718-05
Maj Invest Vækstaktier WMiddel11,946,7817,046,6910,208,9418-05
SEBinvest AKL Japan Hybrid PMiddel12,114,6516,6210,499,515,4018-05
Maj Invest VækstaktierMiddel11,906,6316,626,5610,128,9118-05
I alt
834
1-20 af 834første | forrige | næste | sidste
Vis:
Investeringsafdelingernes indre værdi (NAV) opdateres i videst mulig omfang dagligt. Se opdateringstidspunktet for indre værdi her. Selve resultaterne, herunder afkastberegninger, er baseret på indre værdier (NAV) per seneste opdatering og vises i procent for de pågældende perioder. Sorteringsrækkefølgen (A-Z eller Z-A) på listen ændres ved et klik på kolonneoverskrifterne.