Ved at bruge sitet accepterer du Morningstar anvender cookies. Læs mere om Morningstars politik for cookies og lokal lagring:

Vis fonde

Dette værktøj giver dig mulighed for at søge og rangerer fonde i Morningstar Danmarks database.
  • Vælg en Morningstar kategori i den første drop-down boks, for at se fonde med sammenlignlig investeringsstrategi.
  • Vælg en investeringsforening fra forenings drop-down boksen, for at se de fonde der er tilgængelige fra denne forening.
  • Skriv en sætning i tekstfeltet for at se alle fonde med denne i deres navn.
  • Vælg et univers i fonds drop-down boksen, for at kredse dig ind på en special type fond.
  • Klik Søg for at de fonde der opfylder dine kriteria.
  • Klik på en kolonne overskrift for at rangerer de viste data.
  • Klik på Korte afkast, Afkast, Portefølje eller Omkostninger; for at få vist yderligere data.
  • Kør musen over data kolonnerne for yderligere detailjer.
×

Overblik
Korte afkast
Afkast
Portefølje
Omkostninger
 FondsnavnMorningstar
risiko(Rel
til kategori)
3 år
std. afv.
ÅTD
%
1 år
%
3 år
%
5 år
%
10 år
%
NAV
dato
Danske Invest Kina KLUnder middel19,2612,8136,1116,14--23-05
Handelsinvest Fjernøsten UdbOver middel15,7815,3736,0416,4113,87-23-05
Handelsinvest Kina UdbMiddel18,3214,9335,5618,1213,795,9823-05
Sparinvest Value Emerging Markets KLHøj16,778,8334,848,276,38-23-05
Wealth Invest AKL SEB Emerging Market Equities (Hermes) EUROver middel15,4813,4433,704,03--23-05
Wealth Invest AKL SEB Emerging Market Equities (Hermes) DKKOver middel15,5413,3833,694,04--23-05
Nordea Invest Indien UdbUnder middel18,5412,3133,6715,5516,06-23-05
Nordea Invest Emerging Stars--13,2232,72---23-05
C WorldWide Asien KLHøj16,6415,6432,5114,3216,217,2623-05
BankInvest Asiatiske Aktier-15,5914,6132,328,219,22-23-05
Absalon Invest RuslandUnder middel24,96-7,3332,236,264,920,8823-05
Nordea Invest Fjernøsten UdbOver middel16,6415,1032,2012,4110,384,9623-05
Danske Invest Teknologi KLMiddel14,9715,8432,0522,0920,2811,9123-05
Gudme Raaschou Emerging Markets Aktier UdbMiddel15,0311,4031,957,966,73-23-05
Sparinvest INDEX Emerging Markets KLOver middel14,6610,4831,937,867,12-23-05
Sydinvest BRIK Inc KLOver middel16,794,9530,988,136,033,6923-05
Sydinvest BRIK Akk KLOver middel16,604,8530,848,416,323,7123-05
Danske Invest Fjernøsten IndeksMiddel14,7412,7530,8111,5810,356,0923-05
Jyske Invest Chinese Equities Acc CLMiddel20,1512,1930,6112,207,735,0624-05
Nordea Invest Emerging Markets UdbOver middel15,297,3030,606,637,623,5223-05
I alt
619
1-20 af 619første | forrige | næste | sidste
Vis:
Investeringsafdelingernes indre værdi (NAV) opdateres i videst mulig omfang dagligt. Se opdateringstidspunktet for indre værdi her. Selve resultaterne, herunder afkastberegninger, er baseret på indre værdier (NAV) per seneste opdatering og vises i procent for de pågældende perioder. Sorteringsrækkefølgen (A-Z eller Z-A) på listen ændres ved et klik på kolonneoverskrifterne.