Ved at bruge sitet accepterer du Morningstar anvender cookies. Læs mere om Morningstars politik for cookies og lokal lagring:

Vis fonde

Dette værktøj giver dig mulighed for at søge og rangerer fonde i Morningstar Danmarks database.
  • Vælg en Morningstar kategori i den første drop-down boks, for at se fonde med sammenlignlig investeringsstrategi.
  • Vælg en investeringsforening fra forenings drop-down boksen, for at se de fonde der er tilgængelige fra denne forening.
  • Skriv en sætning i tekstfeltet for at se alle fonde med denne i deres navn.
  • Vælg et univers i fonds drop-down boksen, for at kredse dig ind på en special type fond.
  • Klik Søg for at de fonde der opfylder dine kriteria.
  • Klik på en kolonne overskrift for at rangerer de viste data.
  • Klik på Korte afkast, Afkast, Portefølje eller Omkostninger; for at få vist yderligere data.
  • Kør musen over data kolonnerne for yderligere detailjer.
×

Overblik
Korte afkast
Afkast
Portefølje
Omkostninger
 FondsnavnMorningstar
risiko(Rel
til kategori)
3 år
std. afv.
ÅTD
%
1 år
%
3 år
%
5 år
%
10 år
%
NAV
dato
Danske Invest Global High Yield Bonds Accumulating EUR WH-18,4735,5541,5112,31--27-07
Danske Invest Europa Small Cap KLOver middel14,2822,5728,7215,1015,726,9027-07
Danske Invest Europe Small Cap KL DKK--22,5728,48---27-07
BIL Danmark Danske Small Cap AktierHøj14,7217,4428,2122,2129,449,3027-07
Danske Invest Østeuropa ex Rusland KLMiddel12,8519,3226,607,478,58-1,0827-07
Jyske Invest Kinesiske Aktier KLMiddel19,9120,5326,0611,228,974,7427-07
Danske Invest Teknologi KLMiddel15,1218,7725,9219,5520,2511,7327-07
Handelsinvest Kina UdbUnder middel18,1021,8825,5516,9414,245,0827-07
Jyske Invest Chinese Equities Acc CLMiddel19,9220,0325,1010,698,684,3027-07
BankInvest Asiatiske Aktier W-15,3123,7525,069,0610,09-27-07
BankInvest Asiatiske Aktier-15,3123,6724,989,0410,08-27-07
Maj Invest Danske Aktier WMiddel12,2422,2224,9416,9822,048,7027-07
Fundamental Invest Stock PickHøj15,1419,1324,9228,3336,61-27-07
Maj Invest Danske AktierMiddel12,2422,1824,8916,9622,038,7027-07
Danske Invest Kina KLUnder middel19,1617,8224,7113,90--27-07
Handelsinvest Fjernøsten UdbOver middel15,7321,9124,4716,0914,26-27-07
Fundamental Invest Stock Pick IIHøj15,1118,5924,2927,78--27-07
Sparinvest Danske Aktier KL W-11,1417,1624,1715,9720,718,1826-07
Sparinvest Danske Aktier KL AUnder middel11,1217,1324,1415,9620,708,1826-07
Nordea Invest Nordic Small Cap UdbUnder middel12,9311,5823,9316,5417,559,1527-07
I alt
756
1-20 af 756første | forrige | næste | sidste
Vis:
Investeringsafdelingernes indre værdi (NAV) opdateres i videst mulig omfang dagligt. Se opdateringstidspunktet for indre værdi her. Selve resultaterne, herunder afkastberegninger, er baseret på indre værdier (NAV) per seneste opdatering og vises i procent for de pågældende perioder. Sorteringsrækkefølgen (A-Z eller Z-A) på listen ændres ved et klik på kolonneoverskrifterne.